Çözüldü Fliht Simulator X'e nasıl mod kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 12700h(4.9ghz RTX3060(6GB) 16GB(4900MHZ) 512GB SSD
Meslek
serbest
Kurmak istediğim mod freemeshx diye 46 GB'lik mod bilgisayara indirdim ama nasıl kuracağımı bilmiyorum. Uygulamasız olursa daha iyi olur.

Çözüm
@özgür hindistan aslında ilk attığım alıntıyı çeviriden yaptım ve anlaşılır yani, ayrıca Youtube'den de bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kurulum Talimatları:

Tüm arşivi bilgisayarınızda bir yere çıkarın.
FSX veya P3D'yi açın ve ayarlar ana menülerinden "Manzara Kitaplığı" bölümüne/ayarlarına girin.
"Alan Ekle"ye tıklayın.
FreeMesh X eklentisini çıkardığınız yere göz atın ve "FreeMeshX" başlıklı klasörlerin ilkini seçin/buraya göz atın - örneğin, "FreeMeshX - Afrika". Dizinin içine girdikten sonra, "manzara" adı verilen görünür bir klasör olmalıdır. Ardından "Bu sahneyi doğrudan kullan"ı seçtiğinizden emin olun ve son olarak "Tamam"a tıklayın.
Henüz tamamlamadığınız kalan "FreeMeshX" klasörleri için bu işlemi tekrarlayın, örneğin - "FreeMeshX - Antarktika", "FreeMeshX - Asya", "FreeMeshX - Avustralya ve Okyanusya", "FreeMeshX - Avrupa", "FreeMeshX - Kuzey Amerika", "FreeMeshX - Yamalar", "FreeMeshX - Güney ve Orta Amerika".
Hepsi eklendikten sonra, diğer eklentilerden daha yüksek (öncelikli) olarak manzara kitaplığınızın en üstünde olduklarından emin olun.
Ardından "Tamam"a basın.

İyi bir önlem almak için simülatörünüzü (FSX/P3D) kapatıp yeniden açın ve uçuşlarınızdaki yeni örgülü arazinin keyfini çıkarın.

FSX'te, Tamam'ı tıklamanın hiçbir şey yapmadığı ve takılıp kalmış gibi görünebileceğiniz bir hata var. Umutsuzluğa kapılmayın! Gözatma menüsünde herhangi bir beyaz alana tıklamak diyalog penceresini kapatacaktır.

İndirdiğiniz siteye göz attıysanız vardı zaten:

@özgür hindistan aslında ilk attığım alıntıyı çeviriden yaptım ve anlaşılır yani, ayrıca Youtube'den de bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm

Geri
Yukarı