Floyd rose köprü mantıklı mı?

Makaleler
4
Daha önceden klasik gitar tecrübem var ama hiç elektro tecrübem olmadı. 20-25 bandındaki gitarlara bakarken Steve Vai signatureunu gördüm ve çok hoşuma gitti. Sonra Floyd rose olduğunu fark ettim ve bu beni çok şüpheye düşürdü. Gitar harika duruyor ama işte ah o köprü olmasa. Sizce mantıklı mı Floyd rose almak?
@Single_factor

20-25 bandında Steve VAI signature? Yanlış bir şeyler var gibi :)

Floydrose bir efekt aracı. Çalımınıza, tonunuza, çalacağınız türe bir katkısı yoktur. Eğer VAI, V. HALLEN gibi bend efektleri yapacaksanız / bundan keyif alıyorsanız alın.

Ben daha önce çok kullandım, hatta şu anda da elimde bir Jackson Japon üretim FR köprülü gitar duruyor ama köprüsünü kilitledim. Benim çalımıma uygun değil.

20-25 bandında Steve VAI signature? Yanlış bir şeyler var gibi :)

Floydrose bir efekt aracı. Çalımınıza, tonunuza, çalacağınız türe bir katkısı yoktur. Eğer VAI, V. HALLEN gibi bend efektleri yapacaksanız / bundan keyif alıyorsanız alın.

Ben daha önce çok kullandım, hatta şu anda da elimde bir Jackson Japon üretim FR köprülü gitar duruyor ama köprüsünü kilitledim. Benim çalımıma uygun değil.

Bundan bahsediyorum. Benim demek istediğim ben bunu akort ederken vs. sorun olur mu?

Bundan bahsediyorum. Benim demek istediğim ben bunu akort ederken vs. sorun olur mu?
Bu modeli yeni gördüm. Klavye işlemesi güzel görünüyor.
Akort ederken / çalarken akordu korumakta / bendlerde / sustainde / entonasyonda elbette sorun yaşarsınız. FR bu :)

Kullanmayacaksanız FR yi sabitleyin. En azından daha stabil hale gelir gitar.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Single_factor nasıl sabitleniyor hocam?

@Single_factor ne düşünüyorsunuz? Sizce alınır mı? Yoksa aynı bütçede HSH manyetikli başka bir öneriniz var mı? Dediğim gibi gitar tecrübem var ama elektro yok.
FR sabitlemenin bir çok yöntemi mevcut. Google da Aratın lütfen.
Rengini şeklini sevdiyseniz alın. FR hiç kullanmasam da, benim de Jem ler ile bir duygusal bağım var. Alıp bir kenara koymak isterim. FR nin size sorun yaratacağını çok uğraştıracağını bilin. Katlanırım diyorsanız alınır.

Yeni konular

Geri
Yukarı