C# Form veri tabanını locale alma

NLRezonance

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar projemin internete bağlanması gerekmiyor. Buradaki MSSQL serverimi locale bağlamam gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirim?

Arkadaşlar projemin internete bağlanması gerekmiyor. Buradaki MSSQL serverimi locale bağlamam gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirim?
1.30 Saattir sayfayı yenile yapıyorum gerçekten kimsenin mi bu konu hakkında bir bilgisi yok? Forum değiştirme zamanı gelmiş.

Son düzenleme:
Bilgisayarınıza MSSQL server yükleyeceksiniz. İnternetteki sunucudan database yedeği alıp makinenizdeki MSSQL sunucusuna yükleyeceksiniz. Sonra bağlantı dizenizi localhosttakiyle değiştireceksiniz.

1.30 Saattir sayfayı yenile yapıyorum gerçekten kimsenin mi bu konu hakkında bir bilgisi yok? Forum değiştirme zamanı gelmiş.
Bu gayet normal bir şey. Siz konu açınca işimizi gücümüzü bırakıp foruma koşamıyoruz maalesef.

Bilgisayarınıza MSSQL server yükleyeceksiniz. İnternetteki sunucudan database yedeği alıp makinenizdeki MSSQL sunucusuna yükleyeceksiniz. Sonra bağlantı dizenizi localhosttakiyle değiştireceksiniz.

Bu gayet normal bir şey. Siz konu açınca işimizi gücümüzü bırakıp foruma koşamıyoruz maalesef.

Projem sadece bir ödev. Başlıkta da belirttiğim gibi proje içine veri tabanımı taşımak istiyorum. Çocuk 5 kilo Dumbell'ı kaç defa kaldırırsam kol kasım olur diye konu açmış 10 tane mesaj var ben de burada yazılımla ilgili yardım istiyorum kimse gelip bakmıyor bile.

MSSQL dosya değil ki projenin icine gomemezsin. Eger hoca MSSQL kullanmaniz gereken bir odev verdiyse ve makinesine MSSQL kurmuyorsa hocanin mantigini sorgularim.

Çocuk 5 kilo Dumbell'ı kaç defa kaldırırsam kol kasım olur diye konu açmış 10 tane mesaj var ben de burada yazılımla ilgili yardım istiyorum kimse gelip bakmıyor bile.
Bu da cok normal degil mi sizce? O tip bir konuyla yazilim konusu ayni mi? Yazilimda ciddi bilgi birikimine sahip kisi sayisi bu forumda bir elin parmagini gecmez. Konunuzu gormemiz vakit aliyor dolayisiyla.

MSSQL dosya değil ki projenin icine gomemezsin. Eger hoca MSSQL kullanmaniz gereken bir odev verdiyse ve makinesine MSSQL kurmuyorsa hocanin mantigini sorgularim.

Bu da cok normal degil mi sizce? O tip bir konuyla yazilim konusu ayni mi? Yazilimda ciddi bilgi birikimine sahip kisi sayisi bu forumda bir elin parmagini gecmez. Konunuzu gormemiz vakit aliyor dolayisiyla.

Abi yalvarıyorum yardım et konudan sapmayalım. Hocanın bilgisayarında MSSQL'in tüm sürümleri her şeyi var. Şu an tek yapmam gereken Visual Studio'da local DB'yi açmak ve bu local DB'nin içerisine proje. Mdf adlı dosyamı kaydetmek.

Ben anlamıyorum ki senin ne istediğini? Localinde DB yoksa sen nasıl bu projeyi geliştirdin? Eğer demek istediğin "Local'deki veritabanımı dosya yapacağım ve hocanın bilgisayarındaki MSSQL'e aktaracağım" ise yapman gereken "SQL Server Management Studio" programını indirmek. Oradan veritabanını ".mdf" dosyası şeklinde export edebilirsin.

Sonra hocanın bilgisayarında tekrardan SSMS üzerinden veritabanını import edeceksin bu kadar.

Ben anlamıyorum ki senin ne istediğini? Localinde dB yoksa sen nasıl bu projeyi geliştirdin? Eğer demek istediğin "local'deki veritabanımı dosya yapacağım ve hocanın bilgisayarındaki MSSQL'e aktaracağım" ise yapman gereken "SQL server management Studio" programını indirmek. Oradan veritabanını ".mdf" dosyası şeklinde export edebilirsin.

Sonra hocanın bilgisayarında tekrardan ssms üzerinden veritabanını import edeceksin bu kadar.

Ben sana sorunumu tekrardan anlatayım. Bir projem var bu projemi MSSQL üzerinden geliştirdim. Sonra bu proje veri tabanımı mdf olarak masaüstüne aldım. Şu an senden isteğim bu mdf dosyasını kullanarak nasıl bu projemin set upunu başka bir bilgisayara kurup çalışır hale getirebilirim. Set upumu başak bir bilgisayara attığımda veri tabanı hatası alıyorum.

Set-up dosyası db kuramaz ki uygulamayı yükler, kayıt defteri ayarlaması yapar. Veritabanın MSSQL ise bunu manuel SSMS gibi bir araçla import etmen gerekiyor. Ya da veritabanını dosya tabanlı bir veritabanıyla değiştireceksin.

Ayrıca uygulamayı paketleyip hazırlasan bile hocanın bilgisayarındaki bağlantı dizesini almak için her türlü MSSQL ile ilgili işlem yapman gerek.

Soyle de bir prosedur mevcut fakat hic denemedim. Hocanin bilgisayarindaki connection string'i bulduktan sonra ""AttachedDbFileName" parametresi vererek veritabanini ekleyebilirsin.

Hic denemedim, hala calisiyor mu veya kullandigin mimariyi destekliyor mu bilmiyorum. Bir deneyebilirsin.

Son düzenleme:
Set-up dosyası db kuramaz ki uygulamayı yükler, kayıt defteri ayarlaması yapar. Veritabanın MSSQL ise bunu manuel SSMS gibi bir araçla import etmen gerekiyor. Ya da veritabanını dosya tabanlı bir veritabanıyla değiştireceksin.

Ayrıca uygulamayı paketleyip hazırlasan bile hocanın bilgisayarındaki bağlantı dizesini almak için her türlü MSSQL ile ilgili işlem yapman gerek.

Soyle de bir prosedur mevcut fakat hic denemedim. Hocanin bilgisayarindaki connection string'i bulduktan sonra ""AttachedDbFileName" parametresi vererek veritabanini ekleyebilirsin.

Hic denemedim, hala calisiyor mu veya kullandigin mimariyi destekliyor mu bilmiyorum. Bir deneyebilirsin.
Ben diyorum ki veri tabanımı visual studioda projemin içine aliyim ve direkt buradan bu değerleri çekiyim.

Veri tabanı dosyasını bir tek Veri tabanı uygulaması açar. Python gibi düşün. Python kurulu değilse, Python dosyası işe yaramaz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı