Çözüldü Format USB'si USB 2.0 mı, USB 3.X mi olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
Ben flash bellek alacağım hem kişisel kullanım, hem de format atmak için. Format atmak için 64 GB flash bellek alacağım. ISO dosyalarını Ventoy kurup atacağım içine. Sizce format USB'si USB 2.0 mı, USB 3.X (X yerine 3 bilmem ne, 1-2 gibi rakamlar yani. Bildiğiniz hız boyutları işte.) flash bellek mi almalıyım?

Ben flash bellek alacağım hem kişisel kullanım, hem de format atmak için. Format atmak için 64 GB flash bellek alacağım. ISO dosyalarını Ventoy kurup atacağım içine. Sizce format USB'si USB 2.0 mı, USB 3.X (X yerine 3 bilmem ne, 1-2 gibi rakamlar yani. Bildiğiniz hız boyutları işte.) Flash bellek mi almalıyım?

USB 2.0 flash önermem zaten dosya boyutu büyük bir flash okuma / yazma hızı çok düşük olur.
USB 3.0 veya daha üstü bir USB sürümü olan flash bellek öneriyorum. Tabii ki bilgisayarınızda USB 3.0 slotları olması lazım yoksa hiçbir anlamı kalmaz.

Bilgisayarda USB 3.0 desteği varsa 3.0 olması hız açısından daha iyi.

Peki. Paraya kıyıp USB 3.0 alacağım format için. Kişisel flash belleğim USB 3.0 kesinlikle olacak. Ama fiyat meselesinden dolayı format USB'sini sormak istedim buraya. Teşekkürler herkese. Herkes yanıt verdiği için çözüm veremiyorum ve çözüm olarak raporlayamıyorum. Kusura bakmayın. :(

Peki. Paraya kıyıp USB 3.0 alacağım format için. Kişisel flash belleğim USB 3.0 kesinlikle olacak. Ama fiyat meselesinden dolayı format USB'sini sormak istedim buraya. Teşekkürler herkese. Herkes yanıt verdiği için çözüm veremiyorum ve çözüm olarak raporlayamıyorum. Kusura bakmayın. :(

Ayrı ayrı flash almanıza gerek yok kişisel görüşüm bu hem format için hem başka işlerde kullanabilirsiniz.

Ayrı ayrı flash almanıza gerek yok kişisel görüşüm bu hem format için hem başka işlerde kullanabilirsiniz.
Kişisel derken bi' tane format, bi' tane de bilgisayardaki tüm verilerimi taşımak için 2 ayrı flash bellek alacağım. Birisi 128 GB kişisel kullanım için, diğeri yani format için kullanacağım ise 64 GB olacak. Pardus, Windows akıllı tahta imajları, Windows 10, Windows 11, Linux Mint, Windows 7, Windows XP gibi ISO dosyaları olacak. Boyutları 64 GB geçmiyor.

Kişisel derken bi' tane format, bi' tane de bilgisayardaki tüm verilerimi taşımak için 2 ayrı flash bellek alacağım. Birisi 128 GB kişisel kullanım için, diğeri yani format için kullanacağım ise 64 GB olacak. Pardus, Windows akıllı tahta imajları, Windows 10, Windows 11, Linux Mint, Windows 7, Windows XP gibi ISO dosyaları olacak. Boyutları 64 GB geçmiyor.
Bir tane yüksek boyutlu USB bellek ile Ventoy kullanarak hem ISO dosyalarını önyüklenebilir olarak atabilir hem de diğer dosyalarınızı depolayabilirsiniz.

Arkadaş ikisi için ayrı USB bellek kullanmanız gerekmediğini söylemiş.

Bir tane yüksek boyutlu USB bellek ile Ventoy kullanarak hem ISO dosyalarını önyüklenebilir olarak atabilir hem de diğer dosyalarınızı depolayabilirsiniz.

Arkadaş ikisi için ayrı USB bellek kullanmanız gerekmediğini söylemiş.
Nasıl yapabilirim bunu? Verimsizlik, problemler olur mu bir de hem kişisel, hem de format için kullanırsam? 128 GB alacağım kişisel için. Birleştirirsem 45 GB kişisel dosyalara gidecek.

Geri
Yukarı