Forumda neden rahat olamıyoruz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kurallara isyan etmek yerine yazım kurallarını öğrenseniz, hatalarınızı düzeltseniz nasıl olur?
Baştan sona birkaç kez okuyun paşa paşa gezersiniz.

Forumdaki kurallar aşırı katı, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Sistemin'de böyle kurallar yok. Yani en ufak yazım hatasında bile uyarı veriliyor, 1 gün mesaj yazamıyoruz. Bu forumda aile ortamı olması lazım değil mi? Neden korkarak mesaj yazıyoruz?
Forumda asla korkarak mesaj yazmadım bir sürü cezam olmasına rağmen korkarak yazmıyorum. Bu sistem iyi birşey bu foruma kayıt olduğumdan beri yazım kurallarına dikkat etmeye başladım. Bu arada buna benzer konular çok açıldı.

Doğup büyüdüğün ülkenin dilini yazmayı öğrenerek başlayabilirsin rahat olmak için. Şikayet etmek için açtığın konuda bile yanlış yazmışsın. Bu nedir?
Screenshot_1.png

Forumdaki kurallar aşırı katı, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Sistemin'de böyle kurallar yok. Yani en ufak yazım hatasında bile uyarı veriliyor, 1 gün mesaj yazamıyoruz. Bu forumda aile ortamı olması lazım değil mi? Neden korkarak mesaj yazıyoruz?

Zamanla alışırsın 😄

Bu konuda tek yanlış bilgi yiyen neden tek benim? :D

Aldığım uyarılara bakarsak.

Eki Görüntüle 651152
Herhangi bir Türkçe kuralına olması gereken şekilde uymazsanız cezayı hak edersiniz, bundan kurtuluşunuz yok. Forum kurallarıyla alakalı cezalar da burada açıkça belirtilen kurallara uymadığınızdan zaten.

1 dil 1 insan diyoruz da, daha ana dilini tam anlamıyla kullanamayan, kurallarını bilmeyen insanlar var. Bunlar yarım insan mı oluyor?

Ben "nerdeyse" yazdım diye ceza yedim. Doğrusu "neredeyse" olacak. Ağız diliyle yazdığımdan genellikle ceza bunlardan oluyor.

Mesela "direk" hemen anlamında kullandım. Doğrusu "direkt" olacak bence anlaşılmayacak kadar kötü değil.

Bir cümleyi çok uzun yapınca ceza alıyorum bundan hoşnut değilim. Açıklamalı şekilde yazmaya çalıştığımdan ceza yiyorum.

Ben birisi yeni foruma katılmıştı ona böyle yazma dedim. Yazısını alıntılamıştım ve yazım kurallarına uymayan mesaj alıntılama diye ceza yedim. Uyarırkene ceza yedim. Çok değişikti.

Moderatörlere kızgın değilim sadece yardım etmek istediklerime yardım edemiyorum diye kızgın oluyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı