Çözüldü Forza Horizon 4 ''Uygulamada bilinmeyen yazılım uzantısı (0xe06d7363)'' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ilberr

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS TUF A15 2023 RTX 4070 , RYZEN9 7940HS , 16GB 4800MHZ DDR5 RAM ,
BASE 512GB + SNV2S/2000G
Merhabalar, yeni bilgisayar aldım ve Forza 4 yükledim fakat oyun ikon halindeyken kapanıp şöyle bir hata veriyor. Bunun sorunu nedir anlamadım açıkçası. Ekran kartı sürücülerim ve Windows'um tamamen güncel.

1694183024925.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyun orijinal midir?

Oyun tamamen orijinal.

Kanka Steam'den oyun dosyalarını doğrula, bilgisayarı kapat aç belki faydası olabilir.

Denedim ama bir yaraı olmadı.

@Reddokira
"Hortlatın hocam ne demek :). Evet formattan sonra bir daha aynı sorunu yaşamadım. Ben Windows 11'i eski bir ISO dosyası üzerinden kurmuştum. Bu sefer format atarken ayarlar>sistem>kurtarma üzerinden yaptım ve Windows 11'i kendisinin indirmesine izin verdim. Dediğim gibi sorunum çözüldü. Umarım sizinki de çözülür."
"En basitinden oyun dosyalarını doğruladınız mı?"
"Random çözümler varmış, kolu çıkart gibi veya administrator olarak çalıştır, uyumluluğu ile ilgili W 8 yapanlar, bazıları bunları yaparak bu sıkıntıdan kurtulmuşlar ama bazılarında sorun devam etmiş. Microsoft'a da aynı soru açılmış ve orada Microsoft Store ile ilgili bir sorun olmuş. Servislerde onu kapatıp açmak da bazıları için sorunu gitmiş. Update ile ilgili bir şey birçok yerde okudum."

Bu adamla aynı şeyleri yaşıyorum evet evet...
Foramt denedim falat olmadı ve benzeri şeylerde.

Arkadaşlar çözümü buldum...
Windows servislerine girin, oradan Windows dışındakileri göster yapın, sonra hepsini kapat yapın. Oyuna girin ve bir yarım saat oynayın sonra çıkın. Servisleri geri açabilirsiniz VR oyun bir daha hata vermez, sorun olursa yazabilirsiniz.
Şuan evde değilim sen ekran görüntüsü at o şekil yardımcı olayım

görev yöneticisi > başlangıç > amd adrenalin uygulamasını devre dışı bırak sorun çözülmez ise geri bildirim yap
Hocam çözülmedi maalesef, hatırlayabildiniz mi?
555.png

Sorunu çözdüm hocam benim cihazda optimus seçeneği var ben biostan only nvidia gpu olarak seçmiştim, optimus seçince sorunum düzeldi.

Son düzenleme:
Hocam çözülmedi maalesef, hatırlayabildiniz mi?Eki Görüntüle 2050936

Sorunu çözdüm hocam benim cihazda optimus seçeneği var ben biostan only nvidia gpu olarak seçmiştim, optimus seçince sorunum düzeldi.
Mutlu oldum adınıza ben sorunu anlattigim sekil çözdüm fakat sizde olmamıştı. Sorunu arastirdim ama net bir sonuç alamadığım icin geri dönmedim kusura bakmayın

Merhaba, yeni bilgisayar aldım ve Forza 4 yükledim fakat oyun ikon halindeyken kapanıp şöyle bir hata veriyor. Bunun sorunu nedir anlamadım açıkçası. Ekran kartı sürücülerim ve Windows'um tamamen güncel.

Eki Görüntüle 1936979

Bende de aynı sorun var mesajlara baktım ama çözümü tam anlayamadım biri yardımcı olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı