Forza Horizon 5 Vites atmıyor

Randower

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi
Profil Kapağı
1524136703
Selam, G29 direksiyon seti ile FH5 oynuyorum. F1 alışkanlığımdan dolayı yarışlarda vites atmayı direksiyon arkasındaki (paddle Shift) kulakçıklar ile yapıyorum. Lakin çok garip bir sorun var. Vites ayarım manuel (debriyaj kapalı) ve yarış başladığında ilk vites atmaya çalıştığımda 1'den 2'ye geçmiyor. Arabayı boşa atıyor karakterin eli vitese gidiyor devir kaybediyorum lakin vites 1 de kalıyor. Tekrar bastığımda ise vitesi atıyor 2'ye. Bu sadece ilk yarış başladığında oluyor. 2'den 3'e ya da ileriki yerlerde sert virajlarda 1'e düştükten sonra tekrar 2'ye atarken bunu yaşamıyorum. Haliyle bu devir kaybı ve 2 kere tıklamam gerektiğinden dolayı hep sondan fark yiyerek başlıyorum. Ne kadar konu başlığı araştırsam da asla çözüm bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun son güncellemeyle oyuna geldi. Herkesde mevcut, sadece sizde değil. Bazı zamanlar da yarış başlarken vitesi R ye alıyor, ileri gideceğime geri gidiyorum. Saçma bir durum, dediğim gibi yeni bir sorun. Çözüm bulamamanız doğal çünkü bir çözümü yok. Geliştirici ekibin hotfix yayımlamasını bekleyeceğiz.

Çok teşekkür ederim. Ben de benimle alakalı sandım resmen kafayı yiyordum. Siz yazmasanız oyunu silmek üzereydim...

Çok teşekkür ederim. Ben de benimle alakalı sandım resmen kafayı yiyordum. Siz yazmasanız oyunu silmek üzereydim...
Size iyi bir haberim var. Bugün oyuna gelen hotfix güncellemesiyle geliştiriciler, güncelleme notlarında bu vites sorununun çözüldüğünü belirtmişler.

Size iyi bir haberim var. Bugün oyuna gelen hotfix güncellemesiyle geliştiriciler, güncelleme notlarında bu vites sorununun çözüldüğünü belirtmişler.
Hocam çok saolun. Çok şanssız denk gelmiş ben de sildim FH5 i Steam üzerinden alacağım indirime girdiğinde. Yarışa "R" viteste başlayınca dellenme geldi çıktım sildim. Xbox game pass üzerinden oynuyordum lakin Logitech G HUB üzerinde xbox gamepass oyunlarına özel ayar yapılamıyor sorun var. Direksiyon açısı ve FFB de sorun çıkarması yüzünden biraz sorun yaşıyordum "R" viteste başlayınca da delirdim sildim :D

Yeni konular

Geri
Yukarı