FPS oyunları: Ne kadar iyi sistem o kadar yüksek kda!

İşletim sistemi
Windows 10

bertony

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bugün FPS oyunlarındaki iyi sistemli oyuncular ile kötü sistemli yüksek gecikme süresine sahip oyuncuların oyun performans ve keyiflerinin çok farklı olduğunu gördüm.
Örneğin CS:GO ve Valorant'ta iyi bir sisteme sahip oyuncular ile düşük sistemli,
Yüksek gecikme süresine sahip olan oyuncular arasında çok büyük farklar oluşmaya başladığını gördüm.
240 Hz 1 ms tepkime süresine sahip bir monitörü olan oyuncu ile 144 Hz 3 ms tepkime süresine sahip olan bir oyuncunun arasındaki fark çok büyük.
Hele bir de 60 FPS alan oyuncuları düşünmek daha kötü bir durum.
İyi sistemli, hızlı monitöre sahip oyuncular her zaman daha avantajlı oluyor FPS oyunlarında özellikle.

Bunun artık yıl oldu 2021 düzeltilmesi, üzerinde birşeylerin yapılması gerektiğini düşünüyorum.
En azından opsiyonlu hale getirilip 60 Hz'e sahip oyuncular ile bu FPS oyunlarının aynı kendileri gibi 60 hze sahip oyuncular ile bulması gerekiyor.(tabii opsiyonla)
Eğer tam olarak adil bir oyun olması için bunun olması şart.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi oyuncu için kötü sistem bile olsa fark etmiyor bence her türlü oynuyorlar. 144 hz ile 240 hz arasında çok büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Saliselik farklar oluşabilir ama bu bence pekte önemli değil eğer iyi bir oyuncuysan, bunlara takılmak bana göre kendini kandırmaktır. Milleti sömürüyorlar böyle işte yok 240 hz yok 360 hz, pazarlama stratejisinden başka bir şey değil :) Bu benim görüşüm tabi senin görüşüne de saygı duyuyorum.

İyi oyuncu için kötü sistem bile olsa fark etmiyor bence her türlü oynuyorlar. 144 Hz ile 240 Hz arasında çok büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Saliselik farklar oluşabilir ama bu bence pek de önemli değil eğer iyi bir oyuncuysan, bunlara takılmak bana göre kendini kandırmaktır. Milleti sömürüyorlar böyle işte yok 240 Hz yok 360 Hz, pazarlama stratejisinden başka bir şey değil :) bu benim görüşüm tabii senin görüşüne de saygı duyuyorum.

Kanka aslında çok şey fark ediyor. 40 50 FPS oynadığım bir oyunda 15 20 vuruken internet kafede 200 300FPS alıyorum 40 50 vuruyorum o tabii biraz şansa bağlı oluyor ama çoğunlukla bu şekilde.

İyi bir oyuncu 60 FPS 5 ms ile kendini fark ettirebilir. Kötü oyuncuya sistemin yapacağı katkıyı anlayamazsın bile. Diyeceğim şudur; iyi bir sistem iyi bir oyuncuyla verimli olur.

Merhaba arkadaşlar, bugün FPS oyunlarındaki iyi sistemli oyuncular ile kötü sistemli yüksek gecikme süresine sahip oyuncuların oyun performans ve keyiflerinin çok farklı olduğunu gördüm.
Örneğin CS:GO ve Valorant'ta iyi bir sisteme sahip oyuncular ile düşük sistemli,
Yüksek gecikme süresine sahip olan oyuncular arasında çok büyük farklar oluşmaya başladığını gördüm.
240 Hz 1 ms tepkime süresine sahip bir monitörü olan oyuncu ile 144 Hz 3 ms tepkime süresine sahip olan bir oyuncunun arasındaki fark çok büyük.
Hele bir de 60 FPS alan oyuncuları düşünmek daha kötü bir durum.
İyi sistemli, hızlı monitöre sahip oyuncular her zaman daha avantajlı oluyor FPS oyunlarında özellikle.

Bunun artık yıl oldu 2021 düzeltilmesi, üzerinde birşeylerin yapılması gerektiğini düşünüyorum.
En azından opsiyonlu hale getirilip 60 Hz'e sahip oyuncular ile bu FPS oyunlarının aynı kendileri gibi 60 hze sahip oyuncular ile bulması gerekiyor.(tabii opsiyonla)
Eğer tam olarak adil bir oyun olması için bunun olması şart.

Birisi örneğin 1Klık sistemle oynuyor ama diğeri 10k üstü veriyor sence hangisi daha avantajlı olmalı?

75 hzle immo da valorant oynayan oyuncular var
Bunu çok görüyorum ve bende 60hz ile valorant oynadığımda daha iyi oynadığımı farkettim.
Ama bunu cs goda görmedim.
Valorantta biraz tuhaflık var .
Birisi örneğin 1Klık sistemle oynuyor ama diğeri 10k üstü veriyor sence hangisi daha avantajlı olmalı?
Benim dediğim kısım.AVANTAJ denen şeyin olmaması.
60 hzmisin;? 60 hzlilerle oyna?240 hzmisin?240 hz ile oyna?
Bunu bir opsiyon haline getir..

Son düzenleme:
Bunu çok görüyorum ve bende 60Hz ile Valorant oynadığımda daha iyi oynadığımı fark ettim.
Ama bunu CS:GO'da görmedim.
Valorant'ta biraz tuhaflık var.

Benim dediğim kısım. Avantaj denen şeyin olmaması.
60 Hz misin? 60 hzlilerle oyna? 240 Hz misin? 240 Hz ile oyna?
Bunu bir opsiyon haline getir.

Eşitlik değil adalet daha önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı