Yani bu sorunun kaynağı ev olabilirde, internet altyapısı ile alakalı mı elektrik altyapısı ile alakalı mı artık sorun nedir nasıl bize rastlıyor anlamıyorum. Bina sıfır girdik 3 senem çok iyi oynuyordum son 2 senedir çok kötü 50klık PC dizdim 8 yıldır oyunları üst seviyede oynayan birisiyim arkadaşların dediği gibi e-spor kovalıyordum. Bu sorun yüzünden çok düştüm oyunlardan. Psikolojik'de değil onu söyleyen arkadaşlar görüyorum hala aktif olarak oyunları oynuyorum ama olmuyor çok fazla geçikmeli ve aim tutulmuyor adamlara. Yüksek ranklarda oynayan birisi anlar bu durumu zaten orta seviye elo olanlar çok takılmaz bu soruna.
Merhaba dostum sırf bu yorumu yazabilmek için bu hesabı açtım.
Sorunu düzeltmek için değiştirdiğim şeyler ;
  1. 3 Farklı PC değiştirdim.
  2. 3 Farklı Monitör değiştirdim.
  3. 3 Farklı iss (Turknet TT Portunda, Turk Telekom, Süperonline Fiber) değiştirdim.
  4. 3 Farklı klavye değiştirdim.
  5. 3 Farklı mouse değiştirdim.
  6. Odamın elektrik hattını yeniden çektirdim, değiştirdim.
  7. UPS alıp denedim fakat sonuç alamadım problem devam ediyor
Çok uzun süredir bu sorunu yaşıyorum, bu problemle 410RR'a kadar kasabildim ama artık problem o kadar göze batıyor ki oyunu oynamıyorum. Arada oynamak için giriyorsanız fark etmeniz mümkün değil maalesef. Mevcut sistemim 280Hz ve FPS sorunum bulunmamakta fakat problem devam ediyor ve psikolojik değil. Sorunu yaşamıyorsanız anlamanız da mümkün değil.

Şu an gözüken tek çözüm ev değiştirmek gibi duruyor fakat ev değiştirseniz bile bu sorunu orada yaşamayacağınız anlamına gelmiyor o yüzden alıntı yaptığım arkadaşa katılıyorum. Umarım en kısa zamanda problemi düzeltebileceğimiz bir çözüm buluruz sevgiler.

@Kaan Öner bilmediğin konular hakkında hahaha atmadan önce argümanıma cevap ver. Dediğin şeyler sayısız defa alakasız olduğu kanıtlandı. Yabancı forumlarda aynı mesajı yaz bakalım kaç "hahaha" yiyeceksin.

Sorunu düzeltmek için değiştirdiğim şeyler ;
  3. 3 Farklı iss (Turknet TT Portunda, Turk Telekom, Süperonline Fiber) değiştirdim.
Çok uzun süredir bu sorunu yaşıyorum, bu problemle 410RR'a kadar kasabildim ama artık problem o kadar göze batıyor ki oyunu oynamıyorum. Arada oynamak için giriyorsanız fark etmeniz mümkün değil maalesef. Mevcut sistemim 280Hz ve FPS sorunum bulunmamakta fakat problem devam ediyor ve psikolojik değil. Sorunu yaşamıyorsanız anlamanız da mümkün değil.

Şu an gözüken tek çözüm ev değiştirmek gibi duruyor fakat ev değiştirseniz bile bu sorunu orada yaşamayacağınız anlamına gelmiyor o yüzden alıntı yaptığım arkadaşa katılıyorum. Umarım en kısa zamanda problemi düzeltebileceğimiz bir çözüm buluruz sevgiler.
Hocam şu ana kadar galiba tek çözüm yeniden başlamak. Yani yeni pc ve yeni ev gibi gözüküyor. Motion Blur deneyin bir nebze de olsa azaltıyor.

@Kaan Öner bilmediğin konular hakkında hahaha atmadan önce argümanıma cevap ver. Dediğin şeyler sayısız defa alakasız olduğu kanıtlandı. Yabancı forumlarda aynı mesajı yaz bakalım kaç "hahaha" yiyeceksin.

Hocam şu ana kadar galiba tek çözüm yeniden başlamak. Yani yeni PC ve yeni ev gibi gözüküyor. Motion blur deneyin bir nebze de olsa azaltıyor.

Hocam Technopat'ta görmüştüm sonra araştırmıştım Reddit'e bakmıştım 2 yıl geçmiştir nereden bulayım. Bana saçma geldi sadece. Hahaha atmam sizi neden bu kadar rahatsız etti bana göre hahaha size göre beğenmedim olabilir.

Hocam Technopat'ta görmüştüm sonra araştırmıştım Reddit'e bakmıştım 2 yıl geçmiştir nereden bulayım. Bana saçma geldi sadece. Hahaha atmam sizi neden bu kadar rahatsız etti bana göre hahaha size göre beğenmedim olabilir.
Rahatsız ettiğini söylemedim. Forumda buna bir süre sonra alışılıyor zaten.
Fakat bir argüman sunmadan "hahaha" atmanız saçma.

Motion Blur nasıl açıyoruz acaba

Sorunu düzeltmek için değiştirdiğim şeyler;
  3. 3 Farklı ISS (TurkNet TT Portunda, Türk Telekom, Superonline Fiber) değiştirdim.

Bu yazdıklarının çoğunu bende denedim çözüm olmadı. 5 dakikalık mesafedeki arkadaşa gidince oyunlar o kadar fark ediyor ki anlatamam. Neden benim evde böyle oluyor anlamış değilim

Sorunu düzeltmek için değiştirdiğim şeyler;
  3. 3 Farklı ISS (TurkNet TT Portunda, Türk Telekom, Superonline Fiber) değiştirdim.

Böyle yüksek eloda mouse aim adama tutarken aim adamın üzerinden sanki kayıyor adamın üstüne koymakta zorlanıyorum. Oyunda bir aimde adama koyarken bir akıcılık olması lazım ama bu sorundan sonra o kadar zorlanıyorum ki oyunu oynarken HS oranım 30 40'lardan 18'lere düştü mesela Valorant'ta en güzel örneği bu. HS gitmiyor oyunda. Bir de bu sorunu ben kötü oynamaya başlayınca anlamadım ilk bu sorunun yaşandığı gün bilgisayarım veya bir şey bozuldu dedim. Direk anladım bir şeylerin ters gittiğini.

Son düzenleme:
Motion Blur nasıl açıyoruz acaba

Bu yazdıklarının çoğunu bende denedim çözüm olmadı. 5 dakikalık mesafedeki arkadaşa gidince oyunlar o kadar fark ediyor ki anlatamam. Neden benim evde böyle oluyor anlamış değilim

Böyle yüksek eloda mouse aim adama tutarken aim adamın üzerinden sanki kayıyor adamın üstüne koymakta zorlanıyorum. Oyunda bir aimde adama koyarken bir akıcılık olması lazım ama bu sorundan sonra o kadar zorlanıyorum ki oyunu oynarken HS oranım 30 40'lardan 18'lere düştü mesela Valorant'ta en güzel örneği bu. HS gitmiyor oyunda. Bir de bu sorunu ben kötü oynamaya başlayınca anlamadım ilk bu sorunun yaşandığı gün bilgisayarım veya bir şey bozuldu dedim. Direk anladım bir şeylerin ters gittiğini.

Selamlar, inan benimde aklım almıyor ekte bir video paylaşıyorum bu sorunu en net orada belli oluyor zaten. Youtube - İnput Lag.

Nvidia denetim masasından görüntü ayarlarına gelip performansa çekin. Birde oyun içi çözünürlüğü 1280x960 . 1680x1050 vs. yapabilirsiniz daha akıcı oluyor oyununuz.

Selamlar, inan benim de aklım almıyor ekte bir video paylaşıyorum bu sorunu en net orada belli oluyor zaten. Youtube - İnput Lag.

Seni çok iyi anlıyorum neden bilmiyorum böyle oluyor.

Konuştuğum bir operatör çalışanı bana bina kalabalık olduğu için aynı porttan farklı dairelere internet veriyor bundan dolayı laglanma ve geçikme oluyor dedi.

Bu kodları bana verdi;

ipconfig /release
ipcongig /flushdns
ipconfig /renew

Bu kodları CMD'ye yapıştır yapıp enterlayın. Eve gelen interneti başka boş porttan yönlendiren bir kodmuş. İnternetiniz 5 saniye gidip geliyor yenileniyormuş. Oyuna girerken bunu yapıyorum bir nebze fayda oluyor ama sonra yine bozuluyor. Sizde bir deneyin en azından ilk oyuna girdiğinizde ekranda bir akıcılık olursa internet problemi de diyebiliriz en azından.

Seni çok iyi anlıyorum neden bilmiyorum böyle oluyor.

Konuştuğum bir operatör çalışanı bana bina kalabalık olduğu için aynı porttan farklı dairelere internet veriyor bundan dolayı laglanma ve geçikme oluyor dedi.

Bu kodları bana verdi;

ipconfig /release
ipcongig /flushdns
ipconfig /renew

Bu kodları CMD'ye yapıştır yapıp enterlayın. Eve gelen interneti başka boş porttan yönlendiren bir kodmuş. İnternetiniz 5 saniye gidip geliyor yenileniyormuş. Oyuna girerken bunu yapıyorum bir nebze fayda oluyor ama sonra yine bozuluyor. Sizde bir deneyin en azından ilk oyuna girdiğinizde ekranda bir akıcılık olursa internet problemi de diyebiliriz en azından.
Onlar internete ping düşürme yazınca çıkan cmd kodları bilgisayarındaki internet ayarlarına reset atıyor gibi bir şey yani öyle port değişikliği gibi bir şey yapmıyor port değişikliği fiziksel olarak telekom çalışanının gelip senin internetinin geldiği dolaptan internet portunu (cihaz) değiştirmek. Arkadaşlar bu problemin elektrik ile alakalı olduğuna eminim artık yani ben kısmen çözdüm tek tek prizleri bir multi metre ile test ettim alt kattaki prizlerde bir problem vardı topraklama pimlerinde multimtrenin ışığı yanıyordu sadece alt kattaki bazı prizlerde oluyordu bu bende içini açıp baktım bazı fazladan kablolar vardı ve bunlarda elektirik vardı ama tam olarak anlamadım yani bu kabloların işlevini bu kabloları söktüm ama bir değişiklik olmadı daha sonra o odanın sigortalarını indirdim zaten kullanmadığım bir odaydı 2 haftadır pc gayet güzel çalışıyor monitör renkleri , sesler , fare çok duyarlı hissettiriyor hitreg çok iyi hale geldi bir elektirikçi çağırıcam ama iyi bir elektrikçi bulup çağıracağım elektirikçilere derdimizi anlatamıyoruz 2 ölçüm yapıp bir problem olmadığını söylüyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı