FreeDOS bir bilgisayar alındığında ne yapılmalı?

Dostum laptopa flash belleğini takıyorsun ve tarayıcıdan Windows'un sitesine girip indirmek istediğin Windows sürümünü flash belleğine indiriyorsun. İndirme işlemleri tamamen bittikten sonra yeni FreeDOS bilgisayarının başına geçiyorsun ve ilk önce flash belleğini bilgisayarına takıyorsun. Ardından biligisayarının güç tuşuna basıyorsun. Bilgisayarak açılırken BIOS menüsüne girmek için, BIOS'u açma tuşuna sürekli bas çek yapıyorsun.(BIOS'u açan tuş bilgisayardan bilgisayara değişir, HP kullanıcısıyım benim F10 tuşu).Ardından boot menüsünde videoda gösterildiği gibi, chance Value işlemini gerçekleştirip okuma sırasını değiştiriyorsun ardından "Save and exit" a basarak kurulumu başlatmış oluyorsun. Anlatımım karışık gelmiş olabilir aceleyle yazdım, senin için en en basit haliyle anlatan bir video bırakıyorum aşağıya. Birebir uygulayarak başarılı şekilde kurulumu yapabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yine takıldığın bir nokta olursa sorabilirsin,gün içinde forumda sıkça aktifim.Elimden geldiğince yardımcı olurum,diğer arkadaşlarda aynı şekilde yardımcı olacaktır
yükleme dosyası olarak mı yoksa dosya görünütüsü olarak mı indirmemiz gerek

Yeni konular

Geri
Yukarı