Futbol kariyeri için karar vermekten korkmak

Makaleler
4
Yer
Ankara
Arkadaşlar merhaba.

Ben normalde futbol kariyerime incirli sporda başladım. Seçmelerden seçmişlerdi 11 yaşımda orada başladım. Orayı hiç sevmiyordum hem kulüp kötüydü genel olarak arkadaşım yoktu. Beni de pek sevmiyorlardı. Sonra 6. sınıfta okulda oynarken birisi geldi yanıma Ankaragücü'nün başkanının kuzeni olduğunu ve beni beğendiğini söyledi. Babamın numarasını istedi benden. Bende verdim aradı konuştular. Neyse verdikleri tarihte gittik Tandoğan tesisine konuştuk. Bir hazırlık maçına çıkacağımı söylediler. 1 hafta sonra tamam dedik babamın işi olduğu için dayımlarla gitmek zorunda kaldım. Neyse gittik oradan servise ve Eryaman'da bir stada gittik (Eryaman stadı değil tabii ki ) oynadım ve beni beğenmediklerinden sanırım futbol hayatımda başarılar deyip gönderdiler :( tabii ki üzülmüştüm ama elimden de pek bir şey gelmiyordu ama bu olaydan sonra sebepsiz yere Ankaragücü'nden nefret etmeye başlamıştım. Neyse 8. sınıfa kadar böyle devam etti incirlide benim de abim Keçiörengücü U19 da takım kaptanıydı o zamanlar benim videolarımı falan izletmiş hocalarına. Hocaları da gelsin bir bakalım demiş öyle gittik orada da aynı şekilde bir hazırlık maçına çıktım ama bu sefer maçta beğenildim galiba :) antrenman saatlerini verdiler gidip gelmeye başladım. Öyle öyle devam etti sonra lisansımı incirliden aldırdık (yüksel hocam sağ olsun lisans için para istemedi) o zamanlar Keçiörengücü şu anki kadar iyi değil tabii ki 2. ya da 3. ligde olması lazım ama amatörden oraya geçmek iyi geliyor insana. Neyse şu an 10. sınıfım dün Ankaragücü'nden babama ulaşmışlar. Senin çocuğu izlemek istiyoruz diye. Bizimde yarın hazırlık maçı var Elmadağ'da. Yarın altyapı teknik scout ekibinden birisi gelecekmiş. Babam yarın ne olur bilmiyorum ama korkuyorum beğenilmemekten değil beğenilirsem biliyorsunuz ki bir karar vermem gerekecek. Şu an Keçiörengücü ligde 17. sırada teknik direktör İlker püren batırdı takımı geçen sene 7. bitiren Keçiörengücü'müz bu sene 17. sırada gidiyor. Neyse korkum şu an Ankaragücü 2. sırada ve altyapı imkanı vs daha çok ama korkum da yok değil. Halihazırda oturttuğum sistem, arkadaşlarım, değerli hocalarım var ne yapacağım bilmiyorum. O yüzden sizlerin cevaplarını merak ettim.

Arkadaşlar merhaba.

Ben normalde futbol kariyerime incirli sporda başladım. Seçmelerden seçmişlerdi 11 yaşımda orada başladım. Orayı hiç sevmiyordum hem kulüp kötüydü genel olarak arkadaşım yoktu. Beni de pek sevmiyorlardı. Sonra 6. sınıfta okulda oynarken birisi geldi yanıma ankaragücü'nün başkanının kuzeni olduğunu ve beni beğendiğini söyledi. Babamın numarasını istedi benden. Bende verdim aradı konuştular. Neyse verdikleri tarihte gittik tandoğan tesisine konuştuk. Bir hazırlık maçına çıkacağımı söylediler. 1 hafta sonra tamam dedik babamın işi olduğu için dayımlarla gitmek zorunda kaldım. Neyse gittik oradan servise ve Eryaman'da bir stada gittik (eryaman stadı değil tabii ki ) oynadım ve beni beğenmediklerinden sanırım futbol hayatımda başarılar deyip gönderdiler :( tabii ki üzülmüştüm ama elimden de pek bir şey gelmiyordu ama bu olaydan sonra sebepsiz yere ankaragücü'nden nefret etmeye başlamıştım. Neyse 8. sınıfa kadar böyle devam etti incirlide benim de abim keçiörengücü U19 da takım kaptanıydı o zamanlar benim videolarımı falan izletmiş hocalarına. Hocaları da gelsin bir bakalım demiş öyle gittik orada da aynı şekilde bir hazırlık maçına çıktım ama bu sefer maçta beğenildim galiba :) antrenman saatlerini verdiler gidip gelmeye başladım. Öyle öyle devam etti sonra lisansımı incirliden aldırdık (yüksel hocam sağ olsun lisans için para istemedi) o zamanlar keçiörengücü şu anki kadar iyi değil tabii ki 2. ya da 3. ligde olması lazım ama amatörden oraya geçmek iyi geliyor insana. Neyse şu an 10. sınıfım dün ankaragücü'nden babama ulaşmışlar. Senin çocuğu izlemek istiyoruz diye. Bizimde yarın hazırlık maçı var elmadağ'da. Yarın altyapı teknik scout ekibinden birisi gelecekmiş. Babam yarın ne olur bilmiyorum ama korkuyorum beğenilmemekten değil beğenilirsem biliyorsunuz ki bir karar vermem gerekecek. Şu an keçiörengücü ligde 17. sırada teknik direktör ilker püren batırdı takımı geçen sene 7. bitiren keçiörengücü'müz bu sene 17. sırada gidiyor. Neyse korkum şu an ankaragücü 2. sırada ve altyapı imkanı vs daha çok ama korkum da yok değil. Halihazırda oturttuğum sistem, arkadaşlarım, değerli hocalarım var ne yapacağım bilmiyorum. O yüzden sizlerin cevaplarını merak ettim.

Stres yapmayın bu kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı