FX 4100 Sisteme Ekran Kartı ve Güç Kaynağı Önerisi

YusufOZCİL

Hectopat
Daha fazla  
Ben bilgisayarıma yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum fakat bu uyumluluk işlerinden pek anlamıyorum. Şu anki güç kaynağım 300 watt, onun da yetersiz olduğunu düşünüyorum. Aşağıdaki sistem bilgilerime göre bir ekran kartı ve güç kaynağı tavsiye eder misiniz?
  • Asus M5A78L-M LX V2 Anakart
  • FX 4100 İşlemci
  • G-Skill 4GB 1333MHz Bellek

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bilgisayarıma yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum fakat bu uyumluluk işlerinden pek anlamıyorum. Şu anki güç kaynağım 300 watt, onun da yetersiz olduğunu düşünüyorum. Aşağıdaki sistem bilgilerime göre bir ekran kartı ve güç kaynağı tavsiye eder misiniz?
  • Asus M5A78L-M LX V2 Anakart
  • FX 4100 İşlemci
  • G-Skill 4GB 1333MHz Bellek
Bütçe ne kadardı ? (En fazla)

RX 470 darboğaz yapar mı bilmiyorum eğer yaparsa GTX 1050 Ti alabilirsiniz. GTX 1050 Ti çok az güç harcıyor.

Yani %100 uyar demiyorum.
www.technopat.net/2016/10/27/gtx-1050-ti-inceleme/amp/
1050 Ti bu yazıda görebileceğiniz üzere çok az güç harcıyor. Yazıda sistem 150W güc harcıyor denmiş yani sizin 300W'ınız yeterli olur diye düşünüyorum. Darboğaz konunusundan emin değilim ama yapmayacağını düşünüyorum, yapsa bile çok yapmayacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda fx 4100 ile 1050ti testi yapılmış inceleyebilirsiniz.

Yani %100 uyar demiyorum.
www.technopat.net/2016/10/27/gtx-1050-ti-inceleme/amp/
1050 Ti bu yazıda görebileceğiniz üzere çok az güç harcıyor. Yazıda sistem 150W güc harcıyor denmiş yani sizin 300W'ınız yeterli olur diye düşünüyorum. Darboğaz konunusundan emin değilim ama yapmayacağını düşünüyorum, yapsa bile çok yapmayacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoda fx 4100 ile 1050ti testi yapılmış inceleyebilirsiniz.
Anladim ekran karti konusunda konuyu acmadan once 1050Tİ dusunuyodum emin olmak istedim videoda da gosterdigi gibi gayet iyi ama suan ki 300W güç kaynağım CSGO ve LOL oynarken cok fazla isiniyor ve bir kac kez kasanin sag ve sol tarafi tahtayla kapaliyken pc nin kendi kendini kapattigina sahit oldum o yuzden cok tedirginim csgo ve lol oynarken kasayi biraz öne çekiyorum.

Anladim ekran karti konusunda konuyu acmadan once 1050Tİ dusunuyodum emin olmak istedim videoda da gosterdigi gibi gayet iyi ama suan ki 300W güç kaynağım CSGO ve LOL oynarken cok fazla isiniyor ve bir kac kez kasanin sag ve sol tarafi tahtayla kapaliyken pc nin kendi kendini kapattigina sahit oldum o yuzden cok tedirginim csgo ve lol oynarken kasayi biraz öne çekiyorum.
Güç kaynağı olayı dikkat edilmesi gereken bir durum. Eğer bütçeniz varsa 450 500 W lık güvenilir bir markanın güç kaynağını alın. Güç kaynağı yüzünden PC'nizin parçaları bile bozulanilir.

Eğer sadece Cs go LOL oynuyorsanız 1050Ti'a ihtiyacınız yok ekran kartını biraz düşürüp arta kalan parayla PSU alabilirsiniz.
PC'nin kendi kendini kapatmasının nedeni aşırı ısınma olabilir.

Güç kaynağı olarak :
1_)CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 550W GÜÇ KAYNAĞI
2_)CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 450W GÜÇ KAYNAĞI

Ekran kartı olarak :
RX 460 veya RX 560 çıkınca alabilirsin (AMD tarafında)

GTX 1050 veya GTX 1050Tİ alabilirsin (NVİDİA tarafında)

Ama biraz darboğaz yapıyor diye gördüm videoda incele karar senin .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı