FX-6300 GTX 960 sistem darboğaz olur mu?

h4mit_60

Femtopat
Daha fazla  
Sistemim şu an.
FX-6300.
4x2 1600MHz RAM DDR3.
Ekran kartı: GTX 650 Ti.
GTX 650 Ti yerine GTX 960 almayı düşünüyorum 1050 Ti'dan daha güçlü olduğu gördüm ama darboğaz sıkıntısı olur mu bilmiyorum. Sizce olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim şu an.
FX-6300.
4x2 1600MHz RAM DDR3.
Ekran kartı: GTX 650 Ti.
GTX 650 Ti yerine GTX 960 almayı düşünüyorum 1050 Ti'dan daha güçlü olduğu gördüm ama darboğaz sıkıntısı olur mu bilmiyorum. Sizce olur mu?

Darboğaz olur, ama çok bir sıkıntı yaşatmaz. 960'a yükselt.

Ufak tefek olabilir fakat ben İ5 4460 ile kullanıyorum , ayarları yükseltince bir sorun olmuyor. Benim işlemcim biraz daha üst olsa da yine de seninkinde de sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Yani düşük ayarda oynadığın oyunlarda muhtemel darboğaz yersin.

İşlemciyide değiştirmeyi düşünüyorum ama şu anlık gerek yok belki işlemciye overclock atarsam bir sıkıntı çıkmaz.

Ufak tefek olabilir fakat ben i5 4460 ile kullanıyorum, ayarları yükseltince bir sorun olmuyor. Benim işlemcim biraz daha üst olsa da yine de seninkinde de sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Yani düşük ayarda oynadığın oyunlarda muhtemel darboğaz yersin.

i5 4460 tekli çekirdekte FX6300'den çok çok daha güçlü.

İşlemciyide değiştirmeyi düşünüyorum ama şu anlık gerek yok belki işlemciye overclock atarsam bir sıkıntı çıkmaz.

O sokete yatırım yapılmaz hocam. İstersen elindeki anakart+işlemciyi sat başka bir sokete geç.

i5 4460 tekli çekirdekte FX6300'den çok çok daha güçlü.

O sokete yatırım yapılmaz hocam. İstersen elindeki anakart+işlemciyi sat başka bir sokete geç.
Kesinlikle daha güçlü hocam. Fakat ara sıra bende darboğaz oluyor. İşlemci performansını sevmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı