FX 8120 GTX 970 Sistem toplama önerileri

dogant

Kilopat
Makaleler
33
Yer
Kadıköy
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,

Evde bulunan parçalardan 2. bir sistem toplamaya karar verdim, konsol gibi TV'ye bağlayıp kullanacağım.

Sistem 3 yıldır falan evde yatıyor. Öncelikle sistemi yazayım:

İşlemci: FX-8120
Anakart: Gigabyte GA-970A-DS3 (Rev. 3.0)
Ekran kartı: AMD 2 GB HD 6670 (Emin değilim öyle bir şeydi)
RAM: 3x4 GB Kingston DDR3 1600 MHz
SSD: 120 GB Kingston
Power: Zalman 600W
HDD: WD 500 GB
Kasa: Aşırı derece adi bir kasa, uzay montaj gibi bir şey.

120 MM CM sıvı soğutma var, OC'suz sistem kullanmıyorum, o şart zaten :)

Şimdi ben bu sisteme ideal bir GPU ekleyeyim diyorum, diğer her şey var zaten. GTX 970 hala çok güçlü bir kart ve ikinci el F/P olarak en mantıklısı geldi. Bir satıcı ile ASUS STRIX modeli için 575 TL'ye anlaştık.

Şunu da yaparsan iyi olur dediğiniz bir şey var mı?

Aslında konuyu açma nedenim benzer bir sistemi kullananlar şu an performansından memnun mu? Malum işlemci eski nesil, son dönem çıkan oyunlarda sıkıntı yaratıyor mu? Daha önce FX 8350 ve GTX 970 sistem kullanmıştım ama FX 8120 ile GTX 970 ilk kez kullanacağım, yakın performans alırım umarım.

Zaten haftada bir kullanılacak bir sistem olacak, takılma, donma yapmasın yeter bana.

Selam arkadaşlar,

Evde bulunan parçalardan 2. bir sistem toplamaya karar verdim, konsol gibi TV'ye bağlayıp kullanacağım.

Sistem 3 yıldır falan evde yatıyor. Öncelikle sistemi yazayım:

İşlemci: FX-8120
Anakart: GA-970A-DS3 (Rev. 3.0)
Ekran kartı: AMD 2 GB HD 6670 (Emin değilim öyle bir şeydi)
RAM: 3x4 GB Kingston DDR3 1600 MHz
SSD: 120 GB Kingston
Power: Zalman 600W
HDD: WD 500 GB
Kasa: Aşırı derece adi bir kasa, uzay montaj gibi bir şey.

120 MM CM sıvı soğutma var, OC'suz sistem kullanmıyorum, o şart zaten :)

Şimdi ben bu sisteme ideal bir GPU ekleyeyim diyorum, diğer her şey var zaten. GTX 970 hala çok güçlü bir kart ve ikinci el F/P olarak en mantıklısı geldi. Bir satıcı ile ASUS STRIX modeli için 575 TL'ye anlaştık.

Şunu da yaparsan iyi olur dediğiniz bir şey var mı?

Aslında konuyu açma nedenim benzer bir sistemi kullananlar şu an performansından memnun mu? Malum işlemci eski nesil, son dönem çıkan oyunlarda sıkıntı yaratıyor mu? Daha önce FX 8350 ve GTX 970 sistem kullanmıştım ama FX 8120 ile GTX 970 ilk kez kullanacağım, yakın performans alırım umarım.

Zaten haftada bir kullanılacak bir sistem olacak, takılma, donma yapmasın yeter bana.
Ekran kartı fiyatına göre gerçekten iyi hemde STRIX bulmuşsunuz. O fiyata genelde GTX950 veya GTX960 bulunuyor. O anakart için o işlemci zaten yeterli olur diye düşünüyorum. Popüler olarak oynanan PUBG, Rainbow Six Siege gibi oyunlar için işlemciniz ve ekran kartınız gayet yeterli gözüküyor. Kasanız cidden çok kötüyse yeni bir kasa alın hava akışı iyi olan, yeni bir sistem dizdiğinizde bari kasa almanıza gerek kalmaz. Zaten işlemcinize OC'da yapacaksınız iyi bir performans verir bence. Birde kullananların yorumlarını görmek lazım tabii.
Ekran kartını test ederek alın bu arada, herhangi bir sıkıntısının olmadığından emin olun.
Oynayacağınız oyunların sistem gereksinimlerine bir göz atın, ona göre aklınızda fikirler oluşur.

Bence gayet uyumlu parçalar. Ekran kartı fiyatı muazzam olmuş gerçekten. Sadece SSD elinizde mevcut mu bilmiyorum ama eğer yeni alacaksanız kapasite yükseltmenizi öneririm. 120 GB yavaş yavaş sorunlar yapmaya başladı. Fx 8120 ile Fx 8350 arasında gözle görülür fark hissedeceğinizi sanmıyorum.

Bence gayet uyumlu parçalar. Ekran kartı fiyatı muazzam olmuş gerçekten. Sadece SSD elinizde mevcut mu bilmiyorum ama eğer yeni alacaksanız kapasite yükseltmenizi öneririm. 120 GB yavaş yavaş sorunlar yapmaya başladı. Fx 8120 ile Fx 8350 arasında gözle görülür fark hissedeceğinizi sanmıyorum.
Zaten bu anakart için FX8120 fazlasıyla yeter ya. PUBG, Rainbow Six Siege, GTA V gibi popüler oyunlarıda oynatır orta ayarlarda. Ama ekran kartının fiyatı şüpheli, bir sorunu veya arızası olmadığından emin olunması lazım. GTX 1080Ti gibi bir kartı ikinci el olarak 1800 TL'ye satmak gibi birşey fiyat çok uygun.

@Akerfeldt Bir süre kasa kapakları açık deneyeceğim eğer sorun olursa yeni kasa almayı düşünüyorum. Parçaların hepsi 6-7 yıllık, umarım takılma, donma gibi sorunlar olmaz :)

FX 8... işlemcilerin benchmark skorlarına baktım arada sadece frekans farkı var. Yani FX 8120 ile FX 8370 aynı fekansta aynı skoru alıyor. Bu beni sevindirdi :) FX 8350 GTX 970 sistem gayet akıcıydı 1-2 oyun haricinde.
Evet haklısın. SSD var elimde şu an ama kapasite yetersiz dediğiniz gibi, en azından bir 240 GB daha eklemeye çalışayım.

Ekran kartını akşam test edeceğim, test edip almayı düşünüyorum. 650 TL'den düştü satıcı :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı