FX 8120 Sistem Yükseltme

Rediph

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar arkadaşlar, elimde artık oldukça eskimiş bir sistemim var ve bu sistemi artık yükseltip revize etmek istiyorum. Elimde 1000 TL gibi bir bütçe var, ancak kararsızım. Aileme danıştığımda ailem herhangi bir para yardımı yapamayacağını söyledi ve duruma sıcak bakmadı, ileride doların daha yüksek olmasından korkuyorum, bu yüzden de elimi sıkı tutmak istiyorum. Sizce işlemci alıp köşede tutsam ve sonra da anakart alıp RAM alsam olur mu? Bir sıkıntı teşkil eder mi? PSU'yu yeni aldım, ekran kartını alalı da yaklaşık 1 yıl oluyor.
Sistemi revize etmek istememin sebebi de oyunlarda aşırı darboğazdan kaynaklı.

Sistemim:
AMD FX 8120
MSI GTX 1050 Ti Gaming
8 GB DDR3 RAM
Kingston HyperX Fury 240GB
Corsair CV550 550W 80+ Bronze
Gigabyte GA-78LMT R3

Merhabalar arkadaşlar, elimde artık oldukça eskimiş bir sistemim var ve bu sistemi artık yükseltip revize etmek istiyorum. Elimde 1000 TL gibi bir bütçe var, ancak kararsızım. Aileme danıştığımda ailem herhangi bir para yardımı yapamayacağını söyledi ve duruma sıcak bakmadı, ileride doların daha yüksek olmasından korkuyorum, bu yüzden de elimi sıkı tutmak istiyorum. Sizce işlemci alıp köşede tutsam ve sonra da anakart alıp RAM alsam olur mu? Bir sıkıntı teşkil eder mi? PSU'yu yeni aldım, ekran kartını alalı da yaklaşık 1 yıl oluyor.
Sistemi revize etmek istememin sebebi de oyunlarda aşırı darboğazdan kaynaklı.

Sistemim:
AMD FX 8120.
MSI GTX 1050 Ti Gaming.
8 GB DDR3 RAM.
Kingston HyperX Fury 240GB.
Corsair CV550 550W 80+ Bronze.
Gigabyte GA-78lmt R3.

Elindeki anakart işlemci ve RAM'ı 900'e satsan
Bunları alırsın kafan rahat olur RTX 2060S'ye kadar darboğaz yapmaz.

Geri
Yukarı