Çözüldü FX 8320 R9 380 mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ChnAk

Zeptopat
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://drive.google.com/file/d/1ystk6ZrDYIeGQIx-cN9UisfESLDykDJl/view
Ekran kartı
AMD R9380X
İşlemci
AMD FX 8320
Merhaba;

Bilgisayarımda geçtiğimiz günlerde yüksek boyutlu sıkıştırılmış RAR dosyasını çıkartmaya çalışırken mavi ekran hatası aldım.
İlk olarak dosya kaynaklı olduğunu düşündüm fakat farklı dosyalarda da denememe rağmen yine mavi ekran hatasıyla karşılaşıyorum.
Aldığım minidump hata dosyasını sizlerle paylaşıyorum.
Konu ile ilgili desteğinizi rica ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
HD Tune ile errorscan ve health testlerini yaptım fakat 2 diskte de hiçbir sorun görülmedi.
Ekran görüntülerini paylaşıyorum.

Bende öyle olduğunu düşündüm bir anlık fakat HD Tune programı ile tarama yaptığımda sorun gözükmedi.
Ekran görüntülerini de paylaştım.

Diski çıkartın hatanın devam edip etmediğini gözlemleyin.
Anti-Cheat yazılımını kaldırıp deneyin. Düzelmezse Valorant kaldırıp deneyin. Son zamanlarda Valorant kaynaklı mavi ekran hataları çok görülüyor.
Bunu denemeden önce en iyisi format atiyim diyerekten bilgisayarı formatladım, valorant kurmadan da bu sefer driver power state failure mavi ekran hatası almaya başladım.Memtest86 ile ramleri test ediyorum şuan, 2 tane 4 gb ve 1 tane 8 gb olmak üzere toplamda 16 gb ram var, 12 saat oldu hala bitmedi test.Normalde bu kadar uzun sürmemesi gerekiyor diye biliyorum.

Hatayı daha düzgün anlatırsan biz de ona göre hareket ederiz. WinRAR açıyorsun ee bu kadar mı? Normalde olmuyor mu?
Normalde hiçbir şekilde olmuyordu fakat bilgisayara format attım şuanda ara sıra normalde de vermeye başladı.Bu sefer de mavi ekran hatası driver power state failure olarak değişti.

Dosya Ekleri

• 17149728241988788563763904196564.jpg
    17149728241988788563763904196564.jpg
    173,8 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20240503_161954.jpg
    IMG_20240503_161954.jpg
    131,5 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Son durum nedir?
Ram testleri bitti hiçbir sorun gözükmüyor.Driver power state failure mavi ekran hatasını tekrar aldım.Bazen 1 saat içinde veriyor bazen ise 4-5 saat hiç vermiyor.Dump dosyasını kendim incelemeye çalıştığımda atapi.sys adlı bir soruna ulaştım.Cmd üzerinden sfc/scannow yaptım.Ayrıca bu sorun format attıktan sonra ortaya çıktı.Dosyayı tekrardan paylaşıyorum, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.dumphata.zip

Buradan All in 1 Driver indirip kurun.

3 TB üzeri HDD var mı sistemde?

All in 1 driverını indirip öyle deneyeceğim tekrardan.
3 tb üzeri hdd kullanmıyorum.
500 gb ssd ve 500 gb hdd olmak üzere 2 tane var toplamda.

All in 1 driver kurdum fakat aynı şekilde mavi ekran almaya devam ediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı