G.Skill 3600MHz RAM'e Overclock

Bir de ZenTimings indirip görsel atabilir misin? Aslında elinde bulunan RAM'ler oldukça iyi XMP'ye sahip.

Evet pil çıkarmak da BIOS sıfırlamaya yarıyor ancak CMOS daha pratik bir yöntem. 2 tane pin olur CMOS isminde. Bu 2 pine 4-5 saniye tornavida değdirdiğinde BIOS sıfırlanmış olur.
Dostum baktın mı değerlere?
Gerçekten yardım edecek birisi yok mu?

Son düzenleme:
Ryzen 7 3700X kullanıyorsunuz. Normal Zen2'lere göre sanırım birazcık daha iyi SoC kısmı var diye biliyorum. Öncelikle 3600MHz için ayarları yapalım sonrasında isterseniz frekans için de 3733MHz'e kadar çıkabiliriz.
@BerkayZ87 'in dediği gibi, CJR veya DJR çip bulunmakta ve RAM'iniz Dual Rank.
Öncelikle sizden ricam RAM'in arkasında bulunan barkodun fotoğrafını çekip paylaşmanız olacaktır. DJR veya CJR olduğunu anlamamızın tek yolu bu çünkü.

Cevabı alıntılayarak yazarsanız yardımcı olurum.

Ryzen 7 3700X kullanıyorsunuz. Normal Zen2'lere göre sanırım birazcık daha iyi SoC kısmı var diye biliyorum. Öncelikle 3600MHz için ayarları yapalım sonrasında isterseniz frekans için de 3733MHz'e kadar çıkabiliriz.
Öncelikle sizden ricam RAM'in arkasında bulunan barkodun fotoğrafını çekip paylaşmanız olacaktır. DJR veya CJR olduğunu anlamamızın tek yolu bu çünkü.

Dostum faxich#0275 rica ediyorum bana discord'tan ulaş hızlı bir şekilde yapalım. Ben aktif olamıyorum fazla.
@Toxpox Please
Dostum faxich#0275 rica ediyorum bana discord'tan ulaş hızlı bir şekilde yapalım. Ben aktif olamıyorum fazla.
@Toxpox Please

@Toxpox Please
Barcode ss'te.
Gerçekten yardım edecek kimse yok sanırım.

Dosya Ekleri

• ram barkod.jpg
    ram barkod.jpg
    81,9 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
@Toxpox Please
Hocam üzgünüm fakat yasak bu. Forum kurallarına aykırı.
Hynix CJR görünüyor hocam. Günlük ayarlarda 3466MHz CL14 yapılabilir. Zorlanırsa 3866MHz'e kadar CL14 yapılabilir ama güvenli sınırın dışına çıkmış olursunuz. 3600MHz için de CL15 olabilir o da AMD için tek sayıyı pek tavsiye etmiyorum.
3600MHz CL16 zaten XMP değeri. 3700X'in IMC'sine göre 3733MHz'e çıkabiliriz fakat günlük olarak 3466 üstü frekans için CL15'in altına düşemeyiz. Nasıl isterseniz öyle yapalım.

Hocam üzgünüm fakat yasak bu. Forum kurallarına aykırı.

Hynix CJR görünüyor hocam. Günlük ayarlarda 3466MHz CL14 yapılabilir. Zorlanırsa 3866MHz'e kadar CL14 yapılabilir ama güvenli sınırın dışına çıkmış olursunuz. 3600MHz için de CL15 olabilir o da AMD için tek sayıyı pek tavsiye etmiyorum.
3600MHz CL16 zaten XMP değeri. 3700X'in IMC'sine göre 3733MHz'e çıkabiliriz fakat günlük olarak 3466 üstü frekans için CL15'in altına düşemeyiz. Nasıl isterseniz öyle yapalım.
Nasıl dersen öyle yapalım ben anlamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı