G29 direksiyon seti sağa çevirince kendi kendine tuşlara basıyor

axu55

Hectopat
Daha fazla  
Bir gün önce sorunsuz oyun oynadım, bu sabah açtığımda oyunun ortalarında direksiyonu sağa çevirdiğimde kendiliğinden tuşlara basıyor. Simidi söküp arkadaki lehimleri kontrol ettim, multimetre ile ölçtüm, tüm kablolarda iletim var. Base'e giden kabloda bir bağlantısızlık veya yırtılma olduğunu tahmin ediyorum (garanti yok). Daha önce yaşayan veya bu sorunu tamir eden bildiğiniz video veya kişi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşadım söküp baktığımda bir sorun olmadığını gördüm direksiyon ve kartı birbirine bağlayan kabloda sorun olabileceğini düşünüyorum o kabloyu alıp güvendiğim bir elektronikçi götürüp yenisisini yaptırmayı düşünüyorum o zaman çözüm olabilir

Aynı sorunu bende yaşadım söküp baktığımda bir sorun olmadığını gördüm direksiyon ve kartı birbirine bağlayan kabloda sorun olabileceğini düşünüyorum o kabloyu alıp güvendiğim bir elektronikçi götürüp yenisisini yaptırmayı düşünüyorum o zaman çözüm olabilir
ben o kabloyu ampermetre ile düz konumda tüm pinlerinden ölçtüm ve bir sorun bulamadım ancak kabloyu biraz çevirdiğimde 7.pinde akım iletimi olmadığını fark ettim ben de sizin gibi güvenilir bir elektrikçi bulduğumda kablonun yenisini yaptıracağım.

Geri
Yukarı