G770 sistemde Valorant'ta FPS aniden düşüyor

kaanrhyme

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Sorunumu kısaca anlatayım. Bilgisayarımda Valorant oynarken aniden 120 FPS'ten 15 FPS, 7 FPS gibi değerleri görüyorum. Bilgisayarım 1 senelik olacak, çok fazla ısınmaya başladı Raft gibi bir oyunda bile 86 derece oluyor. Bilgisayar modelim Excalibur G770 10th gen. Herkese iyi Sosyaller.

Merhaba. Sorunumu kısaca anlatayım. Bilgisayarımda Valorant oynarken aniden 120 FPS'ten 15 FPS, 7 FPS gibi değerleri görüyorum. Bilgisayarım 1 senelik olacak, çok fazla ısınmaya başladı Raft gibi bir oyunda bile 86 derece oluyor. Bilgisayar modelim Excalibur G770 10th gen. Herkese iyi Sosyaller.
Merhaba.Sagol Sanada Iyi Sosyaller.Sen Stok Fan Kullaniyorsan Ve Thermal MAcun degistirmediysen stok fanin yerine beQuiet,Cooler MAster,ve ya NZXT Cooler bir fan al sivi sogutma olursa daha iyi olur bu sadece cpunun degil gpuya da etkisi olacaktir.Ve GPU yuzde kac kullaniliyor?Sadece iyun acik oldugunda 50% fazla oluyorsa gpuda sorun var.Sende Cpuda mi yoksa gpu mu isiniyor?

Merhaba. Sağ ol sanada ıyi sosyaller. Sen stok fan kullaniyorsan ve thermal macun degistirmediysen stok fanin yerine Be Quiet, Cooler Master, veya NZXT cooler bir fan al sivi sogutma olursa daha iyi olur bu sadece CPU'nun degil GPU'ya da etkisi olacaktir. Ve GPU yuzde kac kullaniliyor? Sadece iyun acik oldugunda 50% fazla oluyorsa GPU'da sorun var. Sende CPU'da mi yoksa GPU mu isiniyor?

Hocam arkadaşın PC laptop galiba.

Bakıma götürebilirsin, termal macun değişimi vb.
Bu 3 ay bi şehir dışına gideceğim o sebepten bi süre daha böyle kalacak. Sizce termal macun değişimi yerine laptopa ekstra fan alsak sorun çözülür mü yoksa illaki termal macun almak lazım mıdır?
Merhaba.Sagol Sanada Iyi Sosyaller.Sen Stok Fan Kullaniyorsan Ve Thermal MAcun degistirmediysen stok fanin yerine beQuiet,Cooler MAster,ve ya NZXT Cooler bir fan al sivi sogutma olursa daha iyi olur bu sadece cpunun degil gpuya da etkisi olacaktir.Ve GPU yuzde kac kullaniliyor?Sadece iyun acik oldugunda 50% fazla oluyorsa gpuda sorun var.Sende Cpuda mi yoksa gpu mu isiniyor?
GPU 1650 Ti, Valorantta turbo fan modunda o kadar çok ısınma olmuyor 75 derece falan oluyor ancak GTA V ve Raft oyunlarında ekran kartım 87 dereceye kadar çıkıyor. Valorant oynarken ise FPS kısıtlaması 120 olduğu için ekran kartının %70'ini kullanıyor. İşlemci de 50,60'larda geziyor.

Bu 3 ay bir şehir dışına gideceğim o sebepten bir süre daha böyle kalacak. Sizce termal macun değişimi yerine laptopa ekstra fan alsak sorun çözülür mü yoksa illaki termal macun almak lazım mıdır?

GPU 1650 Ti, Valorant'ta Turbo fan modunda o kadar çok ısınma olmuyor 75 derece falan oluyor ancak GTA V ve Raft oyunlarında ekran kartım 87 dereceye kadar çıkıyor. Valorant oynarken ise FPS kısıtlaması 120 olduğu için ekran kartının %70'ini kullanıyor. İşlemci de 50, 60'larda geziyor.

Tahminimce o alta koyulan fanlar pek bir işe yaramaz, değiştirmekte fayda var.

Geri
Yukarı