İnceleme Galaxy A24 ile 1 ay

Selamlar dostlarım. 1 ay sonra yeniden bir inceleme ile buradayım. Dilerseniz yavaştan gireyim:

Galaxy A24'ü alalı neredeyse 1 ay oldu. Aldığım gündeki heyecanı şu anda yaşadığıma emin olabilirsiniz. Telefon hala çok akıcı, ekranı hala çok hoşuma gidiyor. İşlemci performansı vs. çok hoşuma gidiyor. Yani aldığıma pişman olmadım. Almadan önce arkadaşlarım, bunun beni memnun etmeyeceğini, sürekli donacağını, Helio g serisinin çok ısındığını ve güçsüz olduğunu vs. söylemişlerdi. Fakat onların telefonları Kasım kasım kasılırken ben aralarından yağ gibi geçip gidiyorum. Kamerasının yapay zekayla mükemmeştiğine kesin gözüyle bakıyorum artık. Çok ggüzel ve canlı çekse de akşamları performansının kötü olması üzüyor bazen. Tek pişmanlık yaşadığım konu A25 almamak. A25 4K 30FPS, 1080p 60FPS çekim yapabiliyor. 120Hz ekranı ve Exynos 1280 işlemcisi de çok daha güçlü fakat onda da ısınma ve optimizasyon problemi var deniyor. Ne kadar doğru bilmiyorum. Yani dostlarım, 1 ay olmasına rağmen hala ilk günkü hızında olduğuna emin olabilirsiniz. One UI MIUI'a göre çok çok rahat. Bunu da eklemek istedim. MIUI'da bir şey için dünya kadar yere girmeniz gerekliyken, One UI'da tıkladığın yerden bulabiliyorsun aradığını. Ben çok beğendiğimi söylemeliyim. Şimdilik bu kadar. Aklımda birkaç daha konu var, onları da müsait olduğumda atacağım. Sormak istediğiniz soru varsa cevaplayabilirim. Kendinize iyi bakın, seviliyorsunuz :).

20 dakika reels de gezince donma yapıyor diyenler var sizde oldu mu?
Şuanlık öyle bir problem yaşamadım hocam. Çok memnunum kendinden. Fakat o problemi yaşattığını duymuştum ve alırken çok korkmuştum. Ama yine de bütün A24'lerin böyle olduğunu da sanmıyorum. Kafam karışık yani. M34 5G ve ya A25 5G öneririm.

Şuanlık öyle bir problem yaşamadım hocam. Çok memnunum kendinden. Fakat o problemi yaşattığını duymuştum ve alırken çok korkmuştum. Ama yine de bütün A24'lerin böyle olduğunu da sanmıyorum. Kafam karışık yani. M34 5G ve ya A25 5G öneririm.
A24 ile M34 arasında kaldım benim tanıdığım bir telefoncudan ikisini de aynı fiyata vereceğini söyledi hangisini alayım bilmiyorum kafam karıştı

A24 ile M34 arasında kaldım benim tanıdığım bir telefoncudan ikisini de aynı fiyata vereceğini söyledi hangisini alayım bilmiyorum kafam karıştı
A24 hiç ısınmıyor desem yalan olmaz hocam. Fakat M34 max performansta daha iyi. Hatta size şöyle açıklayayım :

M34 5G neden A24'den çok daha iyi?

1-120HZ ekranı. A24'de 90HZ kullanılıyor.
2-4K kamerası. A24'de 1080p kamera var.
3-6000mAh bataryası. A24'de 5000mAh var.
4-Stereo hoparlörü. A24'de mono hoparlör kullanılıyor.
5-Exynos 1280 Çok daha performanslı.

Şuanlık aklıma gelenler bunlar.

A24 hiç ısınmıyor desem yalan olmaz hocam. Fakat M34 Max performansta daha iyi. Hatta size şöyle açıklayayım:

M34 5G neden A24'ten çok daha iyi?

1-120Hz ekranı. A24'te 90Hz kullanılıyor.
2-4K kamerası. A24'te 1080p kamera var.
3-6000mAh bataryası. A24'te 5000MAH var.
4-stereo hoparlörü. A24'te mono hoparlör kullanılıyor.
5-Exynos 1280 çok daha performanslı.

Şu anlık aklıma gelenler bunlar.

Çok video çeken biri değilim benim için sorunların minimum olması, pil ömrü ve genel performansı önemli ikisi de güzel telefon ama hangisini alacağıma karar veremedim biri 5G sunuyor 4 yıl güncelleme sunuyor diğerinde öyle şeyler yok ama bu sefer de her yerde M34'ün sorunlarını okuyorum tekrar kafam karışıyor.

A24 hiç ısınmıyor desem yalan olmaz hocam. Fakat M34 Max performansta daha iyi. Hatta size şöyle açıklayayım:

M34 5G neden A24'ten çok daha iyi?

1-120Hz ekranı. A24'te 90Hz kullanılıyor.
2-4K kamerası. A24'te 1080p kamera var.
3-6000mAh bataryası. A24'te 5000MAH var.
4-stereo hoparlörü. A24'te mono hoparlör kullanılıyor.
5-Exynos 1280 çok daha performanslı.

Şu anlık aklıma gelenler bunlar.

Daha performanslı ama PUBG A24 45 FPS M34 ise 30 FPS veriyor ben bu farkı anlamadım M34 daha iyi telefon değil mi daha fazla vermesi gerekir.

Çok video çeken biri değilim benim için sorunların minimum olması, pil ömrü ve genel performansı önemli ikisi de güzel telefon ama hangisini alacağıma karar veremedim biri 5G sunuyor 4 yıl güncelleme sunuyor diğerinde öyle şeyler yok ama bu sefer de her yerde M34'ün sorunlarını okuyorum tekrar kafam karışıyor.
A24'de , M34'de 4 yıl güncelleme garantili. A24 birisini aldı bile hatta. A24 çok daha premium duruyor arkada. Çünkü arkası cam ve kenarları iPhone 15lerde olduğu gibi köşeli. M34 5G'de kenarlar kıvrımlı , arka ve yanlar ise plastik. Buda böyle ufak bir detay.

A24'te, M34'te 4 yıl güncelleme garantili. A24 birisini aldı bile hatta. A24 çok daha premium duruyor arkada. Çünkü arkası cam ve kenarları iPhone 15'lerde olduğu gibi köşeli. M34 5G'de kenarlar kıvrımlı, arka ve yanlar ise plastik. Bu da böyle ufak bir detay.

Ben galiba A24 alacağım daha iyisi olsun diye açgözlü olursak milletin sorunlu dediği telefonu alırsak pişman olurum insanlar deli mi boşuna mı ısınıyor donuyor falan diyorlar.

Daha performanslı ama PUBG A24 45 FPS M34 ise 30 FPS veriyor ben bu farkı anlamadım M34 daha iyi telefon değil mi daha fazla vermesi gerekir.
M34 5G'nin işlemcisi çok yeni olduğundan şuan optimize edilmiş değil. A54 içinde aynısı geçerliydi. A34 60FPS , A24 45FPS iken , A54 Exynos kullanmasından ötürü 30FPS'idi. Fakat şuan 60FPS veriyor ve bayağı da stabil çalışıyor A54.

Ben galiba A24 alacağım daha iyisi olsun diye açgözlü olursak milletin sorunlu dediği telefonu alırsak pişman olurum insanlar deli mi boşuna mı ısınıyor donuyor falan diyorlar.
Bende bu yüzden A25 yerine A24 tercih ettim. Fakat A24'ünde üzeceğini sanmıyorum sizi.

A24'de , M34'de 4 yıl güncelleme garantili. A24 birisini aldı bile hatta. A24 çok daha premium duruyor arkada. Çünkü arkası cam ve kenarları iPhone 15lerde olduğu gibi köşeli. M34 5G'de kenarlar kıvrımlı , arka ve yanlar ise plastik. Buda böyle ufak bir detay.
5G çok farketmez değil mi hatta hiç farketmez çünkü ülkemizde daha bulunmuyor diye biliyorum

Geri
Yukarı