Rehber Custom ROM Galaxy A50 Custom ROM Nasıl kurulur?

Niksi

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo V15 G3
R7 5825U
16GB 3200Mhz
Vega8
GİRİŞ

UYARI

Bu işlemler cihazınızın garantisini geçersiz kılacaktır. Knox sayacınız 0x1 olacaktır. Bütün verilerinizi yedekleyin bootloader kilidini açarken verileriniz silinecektir. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için cihazınızın en son güncellemelerini almış binary sürümünün S9 olması gerekmektedir. Yanlış bir hamlenizde telefonu brick etmeniz halinde hiçbir sorumluluk kabul etmem.

BOOTLOADER KİLİDİ AÇMAK

Geliştirici seçeneklerine girip OEM kilit açma seçeneğini aktif hale getirin. Cihazı kapatın ardından ses kısma ve ses açma tuşlarına basılı tutarak bilgisayara USB kablosuyla bağlayın. Ardından fotoğraftaki görüntüyü elde etmeniz gerekiyor. Ses açma tuşuna basılı tutarak bootloader kilidini açabilirsiniz. Bu işlem verileri silicektir ve garantiyi geçersiz kılacaktır.

1710509744179.png

Bootloader kilidini açtıktan sonra cihazı açıp kurulumunu gerçekleştirin. İnternete bağlanıp geliştirici seçeneklerinden OEM kilit açma seçeneğini kontrol edin. (Bu işlem kgstate değerini düzeltmek için.) Ardından yine download moduna girin.

ODİN İLE RECOVERY FLASHLAMAK

Bu linkten Odinin son sürümünü indirin. Uygulamayı açın karşınıza çıkan hatayı görmezden gelin.

Bu linkten ODİN-SHRP olan dosyayı indirin.

Cihazı download modda iken bilgisayara bağlayın. Odin üzerinden AP butonuna tıklayıp indirdiğimiz recovery dosyasını seçin, AP butonunun yanındaki seçeneği işaretleyin. Ardından options butonuna tıklayıp auto reboot seçeneğini devre dışı bırakın. Ardından start butonuna tıklayıp işlemin bitmesini bekleyin.

1710509776578.png

İşlemler tamamlandıktan sonra cihazın bilgisayarla bağlantısını kesmeyin. Ses kısma ve kilit tuşuna basılı tutun ekran kapandığı an ses açma ve kilit tuşlarına basılı tutun. SHRP recovery'e girmiş olmalısınız.

ROM FLASHLAMAK

Bu aşama ROM ve Kernel olmak üzere ikiye ayrılacak.

ROM

Bu link üzerinden kendinize ROM ve kernel bulabilirsiniz. Tavsiye olarak bu Telegram kanalındaki OneUI 5.1 ROM'u kullanmanızdır.
Romu indirdikten sonra bilgisayar aracılığıyla cihazımıza veya SD kartımıza atıyoruz.

KERNEL

Bu linkteki kerneller genel olarak kullanılan kernellerdir. Ben bu Telegram kanalndaki kernelleri öneriyorum. Hem stabiller hem de KernelSU kullandıkları için root tespiti minimum seviyeye düşüyor. Önerdiğim ROM ile kullanmak için fotoğraftaki kerneli öneririm.

1710509814307.png

FLASHLAMAK

Cihazı recovery moda alıp Wipe kısmına girin. Advanced Wipe butonuna basın Product, internal storage, SD kart ve USB otg hariç bütün seçenekleri seçin. İşlemi onaylayın. Ardından Flash butonuna basıp ROM'u seçip flashlayın. Ardından kerneli bulup aynı şekilde flashlayın. İşlemler burada bitiyor telefonu yeniden başlatabilirsiniz.

Eğer önerdiğim ROM'u kuracaksanız cihaz açıldıktan sonraki kurulum aşamasında internete bağlanmadan devam edin.

ROOT AŞAMASI

Bu link üzerinden KernelSU APK dosyasını indirip cihazınıza kurun. Magisk kullanıyorsanız bu link üzerinden APK dosyasını indirip kurun.

FİNAL
Bütün işlemler bu kadardı. Hem ROM'unuz hem rootunuz hazır keyfini çıkartın. Eksiğim olduğunu düşünüyorsanız veya eklemek istediğiniz bir şey varsa belirtmekten çekinmeyin.

Cihazımdan birkaç ekran fotoğrafı:
1710509849892.jpeg
1710509863133.jpeg
1710509892688.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu rehber güzel olmuş bu rom işleri sıkıntılı ya Odin programı ile Samsung Tab 3 tabletime yapmıştım bir yersen bakarak sonra tablet bir daha açılmadı çöpe atıldı.

Bu rehber güzel olmuş bu ROM işleri sıkıntılı ya Odin programı ile Samsung Tab 3 tabletime yapmıştım bir yersen bakarak sonra tablet bir daha açılmadı çöpe atıldı.

Sorun yazılımsal değil donanımsaldır. Yazılımlsal olsa illaki çözülürdü.

Maalesef yazılımsal, aynı sorun 2 tabletimde oldu.

Ben yine de yazılımsal olmadığını düşünüyorum :) LGG3 cihazıma Custom ROM kurdum kronik eMMC sorunu hariç sapa sağlam. M12 cihazıma kernel attım oda sapa sağlam çalıştı. Ve şu an aktif kullandığım A50 cihazım da yağ gibi akıyor. :D

Ben yine de yazılımsal olmadığını düşünüyorum :) lgg3 cihazıma Custom ROM kurdum kronik eMMC sorunu hariç sapa sağlam. M12 cihazıma kernel attım oda sapa sağlam çalıştı. Ve şu an aktif kullandığım A50 cihazım da yağ gibi akıyor. :D

Hiçbir şekilde açılmıyor, tablet tepki vermiyor.

Hiçbir şekilde açılmıyor, tablet tepki vermiyor.

eMMC bozulmuştur. Dediğim gibi yazılımsal olsa cihaz illaki tepki verirdi. Hiçbir şekilde tepki vermiyorsa sorun donanımsaldır.

Geri
Yukarı