Çözüm Galaxy S7 Edge dm-verity error failed code 0x02

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Geçtiğimiz günlerde akrabam S7 edge cihazının bozulduğunu ve tamir edip edemeyeceğimi söyledi. Cihazı aldığımda Bootloader (Recovery) Moduna giriyor ve şu hatayı veriyordu:

Kod:
dm-verity error failed code 0x02

Cihazı Smart Switch ile güncellemeye çalıştım, bu defa da şu hata geldi:

Kod:
Device does not have DRK, please install DRK first.

Güncelleme sonrası tekrar Bootloader moduna girince de şu hata geliyor:

Kod:
Device does not have DRK (Device Root Key), contact to SW PL
Please flash ENG binary then install DRK.

Ufak bir araştırma sonucu iki tane rehberden yaralanarak sorunu çözmeyi başardım. Rehberi birleştirip adım adım çözümü yazıyorum:
  1. Öncelikle ODIN'i indirin: Index of /samsung-tools/
  2. Sonrasında Samsung ADB sürücüsünü indirin ve kurun: Android USB Driver for Windows | SAMSUNG Developers
  3. Şimdi cihazınıza uygun Firmware sürümünü aşağıdan indirin:,
  4. İnen dosyayı RAR'dan çıkartın.
  5. Telefonunuzu kapatın ve Ses Kısma + Home + Güç Tuşu ile Download moduna alın. Bu moda tam girmek için bir kez daha yukarı tuşuna basmanız gerekiyor.
  6. Telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayın ve ODIN'i çalıştırın.
  7. ODIN içinde AP kısmına gelin ve buradan 2. adımda indirip klasöre çıkartmış olduğunu sonu MD5 uzantılı dosyayı seçin.
  8. Start diyerek bu dosyayı telefona yazma işlemini başlatın.
  9. İşlem bitiminde cihaz Factory Binary modunda açılabilir. Reboot derse cihazı yeniden başlatın.
  10. Cihaz en sonunda açılacaktır. Açıldığında IMEI butonu göreceksiniz. Bu butona basın.
  11. Açılan kısımda *#06# komutunu girin, IMEI numaranızı göreceksiniz.
Sıra geldi bir sonraki adıma: Stok Firmware yükleme.
  1. İlk olarak cihazınıza uygun en son Stok Firmware sürümünü indirin: Samsung Firmware Updates | Download Free Android Firmware
  2. İnen dosyayı klasöre çıkartın.
  3. ODIN'i çalıştırın ve Options altından Auto Reboot'u devre dışı bırakın.
  4. Şimdi ODIN içinde stok firmware dosyasının dört bileşenini de seçin.
  5. Start diyerek yazma işlemini başlatın. İşlem bitince ODIN'i kapatabilirsiniz.
TWRP kurulumu:

Bu en önemli adım. Zira TWRP kurup dm-verity bypass yüklemezseniz cihaz açılmayacaktır!
  1. Odin_3.12.3.zip dosyasını indirin ve çalıştırın. (Bu ODIN sürümü özellikle şart mı, bilmiyorum).
  2. S7 egde için TWRP indirin: https://teamw.in/devices/samsunggalaxys7edge.html
  3. Tekrar telefonunuzu kapatın ve Ses Kısma + Home + Güç Tuşu ile Download moduna alın. Bu moda tam girmek için bir kez daha yukarı tuşuna basın.
  4. ODIN'i çalıştırın. TWRP tar dosyasını AP kısmına seçin ve Auto-Reboot'u Options altından kapatın! Start diyerek TWRP'yi cihaza programlayın.
  5. Şimdi tekrar Ses Kısma + Home + Güç tuşlarına basın. Yalnız! Telefonun ekranı kararır kararmaz Ses Açma + Home tuşuna geçin. Bu sayede açılışta TWRP açılacaktır.
    • Eğer bunu yapmazsanız Android, açılışta TWRP'yi silecektir! Bu durumda TWRP kurulumu adımlarını tekrar uygulamanız gerek!
  6. Açılan ekranda Allow system modifications sorusuna ekranı sağa kaydırarak onay verin.
  7. Bu aşamada DM-verity/DRK sorununu çözmek için dm-verity and force encryption disabler ZIP dosyasını indirin.
  8. İnen dosyayı telefonun dahili hafızasına kopyalayın.
  9. TWRP menüsünden Install seçeneği ile ZIP dosyasını yükleyin.
    • Bu işlem Axxx serisi Firmware dosyalarındaki zorunlu şifrelemeyi devre dışı bırakacaktır.
  10. [Reboot] > [System] diyerek telefonu başlatabilirsiniz.
    • İlk açılış olacağından dolayı işlem 5 dakika sürebilir, sabırlı olun.
Tebrikler, artık çalışan bir Galaxy S7 Edge cihazınız var.

Geri
Yukarı