GameGaraj'dan alınan arızalı sistemin köşesindeki küçük soyulma iadeye engel midir?

Sinancetin96

Kilopat
Daha fazla  
GameGaraj üzerinden bir bilgisayar satın aldım. Bilgisayar geldi Windows kurdum, fan devirleri aşırı yüksekti. İşlemci sıcaklıgı normal değildi ve sistem kilitlenip kalıyordu. Ürünü hemen geri paketleyip kutusuna iade etmek üzere geri koydum. Ürünü paketlerken kasanın bir köşesinde küçük bir soyulma oldugunu gördüm. Daha önceden fark edemedim çünkü kargoyu getiren kargocu beni arayıp iş güvenliği sebebiyle dairenize çıkamıyoruz, sizin gelip almanız gerekiyor dedi. Kendisine aşagıda ben kargoyu nasıl açacağım, hasarlı olup olmadıgını nasıl göreceğim dediğimde kargo kutusundan hasarlı olup olmadıgını anlayabilirsiniz dedi garip bir şekilde. Zaten o anda evde yoktum, ailem kargoyu teslim aldı. Velhasıl kelam, bu detay iade işlemi için bir sorun çıkartır mı? GameGaraj üzerinden daha önce alışveriş yapanlar ve tecrübesi olan arkadaşlar beni bilgilendirirse mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
GameGaraj üzerinden bir bilgisayar satın aldım. Bilgisayar geldi Windows kurdum, fan devirleri aşırı yüksekti. İşlemci sıcaklıgı normal değildi ve sistem kilitlenip kalıyordu. Ürünü hemen geri paketleyip kutusuna iade etmek üzere geri koydum. Ürünü paketlerken kasanın bir köşesinde küçük bir soyulma oldugunu gördüm. Daha önceden fark edemedim çünkü kargoyu getiren kargocu beni arayıp iş güvenliği sebebiyle dairenize çıkamıyoruz, sizin gelip almanız gerekiyor dedi. Kendisine aşagıda ben kargoyu nasıl açacağım, hasarlı olup olmadıgını nasıl göreceğim dediğimde kargo kutusundan hasarlı olup olmadıgını anlayabilirsiniz dedi garip bir şekilde. Zaten o anda evde yoktum, ailem kargoyu teslim aldı. Velhasıl kelam, bu detay iade işlemi için bir sorun çıkartır mı? GameGaraj üzerinden daha önce alışveriş yapanlar ve tecrübesi olan arkadaşlar beni bilgilendirirse mutlu olurum.

Sıkıntı olacağını sanmam ama niye iade ediyorsunuz ki gönderin halletsinler?

Sıkıntı olacağını sanmam ama niye iade ediyorsunuz ki gönderin halletsinler?
Ürünlerin Arızalı olmasından korkuyorum, Sıfır aldıgım ürün üzerinde tamir yapılmasını istemediğim için iade yapmak istedim. Malum türkiye şartları 70 bin gibi bir tutar ödedim. kronik bir sorun olmasından korkuyorum

Ürünlerin Arızalı olmasından korkuyorum, Sıfır aldıgım ürün üzerinde tamir yapılmasını istemediğim için iade yapmak istedim. Malum türkiye şartları 70 bin gibi bir tutar ödedim. kronik bir sorun olmasından korkuyorum
Anladım hocam 70bin iyi rakam haklısınız. Fotoğrafını atabilir misiniz ? daha fazla bilgi sahibi oluruz. Ayrıca alalı ne kadar oldu ? ( TÜKETİCİ , SATICI ile imzaladığı işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nden 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir. ) böyle bir hakkınız var.

kasayı paketleyip kenra koydugum için kendi kasam üzerinden şu anda fotoğraf atmam mümkün değil, ama şu şekilde gösterebilirim, işaretlediğim kısımdaki siyah rengi biraz soyuk ve metale kaçmış şekilde

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    132,3 KB · Görüntüleme: 13
kasayı paketleyip kenra koydugum için kendi kasam üzerinden şu anda fotoğraf atmam mümkün değil, ama şu şekilde gösterebilirim, işaretlediğim kısımdaki siyah rengi biraz soyuk ve metale kaçmış şekilde
Anladım hocam sıkıntı olacağını sanmıyorum iade talebinde bulunun. Sıkıntı büyük ihtimalle sizden kaynaklı değil kargo şirketinin hatası geri iade alacaklardır. Zaten 14 gün içinde herhangi bir sebep olmadan geri iade edebiliyorsunuz kendi sitesinde de mevcut bu madde. Kaldı ki siz ürün hatalı diyorsunuz almak zorundalar.

Anladım hocam sıkıntı olacağını sanmıyorum iade talebinde bulunun. Sıkıntı büyük ihtimalle sizden kaynaklı değil kargo şirketinin hatası geri iade alacaklardır. Zaten 14 gün içinde herhangi bir sebep olmadan geri iade edebiliyorsunuz kendi sitesinde de mevcut bu madde. Kaldı ki siz ürün hatalı diyorsunuz almak zorundalar.
Cevaplarınız için teşekkürler.

Güncellerseniz sevinirim hocam. Bazı firmalar, hazır sistemlerde kurulum olduğu için cayma hakkı kullanılamaz diyor.

Yarın kargoya vereceğim, normal şartlarda elbetteki iade almak zorundalar, ama ne yazık ki burası Türkiye, ve GameGaraj üzerinden ilk alışverişim oldu, firmayı çok fazla tanımıyorum. Ben kendim Amazon'da çalışıyorum, burada bu tür sorunlar yaşanmıyor. Satıcı Amazon olmasa dahi satıcı firma sorun çıkardığı takdirde Amazon para iadesini kendisi yapıyor. Nasıl bir geri dönüş alacağımı paylaşacağım.

biraz geç oldu ama Sistem elime anca ulaştı ve güncelleme paylaşmak istedim. Sistemi servise gönderdiğimde ilk olarak birebir değişim istedim, eğer birebir değişim olmayacaksa iadesini talep ettim. Kargo ürünü servise iletirken kasanın bir ayağını kırdı, servisle yaptığım yoğun konuşmalar üzerine, değişim ve iade isteme sebebim olan arıza için kontrol yapılacağı varsa sorunlu parça sıfırıyla değiştirileceği söylendi. Nihayetinde anakartın değiştirildiğini söylediler. Kasadaki kargo şubesinin vermiş olduğu hasar içinde kendileri onarım yapmış, hiçbir şekilde kırılmış gibi görünmüyor sıfır gibi duruyor. Başlıkta yazan köşedeki soyulma içinde sanırım spray boya ile boyanmış bi soyulma fark edemedim. Sistem işlemci soğutucusunun biraz fazla sesli çalışmasının dışında şuanda sorunsuz. Msi çore liquid 360 ve ryzen 7800x3d ikilisi ile kullanıyorum, fan sesi hakkında normal olup olmadığı konusunda çok bir bilgim yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı