Gaming IEM kulak içi kulaklık tavsiyesi

Ses kasma kulak içi eğer iyiyse güzel oluyor. Bozulan kulaklığım bu konuda çok başarılıydı. Tek eksiği çatışma sırasında konuşma seslerinde kaçırdığım infolar oluyordu. Bunun eko ayarlarıyla düzelebileceğine inanıyorum. Uğraşmamıştım o dönem.

EQ kullanma ses kasacağın zaman, kulaklığın tam performansını alamazsın.

Ses kasma kulak içi eğer iyiyse güzel oluyor. Bozulan kulaklığım bu konuda çok başarılıydı. Tek eksiği çatışma sırasında konuşma seslerinde kaçırdığım infolar oluyordu. Bunun eko ayarlarıyla düzelebileceğine inanıyorum. Uğraşmamıştım o dönem.
Hocam dediğiniz durum sanki kulaküstü kulaklıklarda da geçerli diye biliyorum. Discord, oyun içi voice chat gibi sesleri dengelersek daha iyi olacağını düşünüyorum. Çünkü kulaküstünde de bazen aynı şeyi yaşıyorum.

Hocam dediğiniz durum sanki kulak üstü kulaklıklarda da geçerli diye biliyorum. Discord, oyun içi voice chat gibi sesleri dengelersek daha iyi olacağını düşünüyorum. Çünkü kulaküstünde de bazen aynı şeyi yaşıyorum.

Evet dediğiniz gibi oldu bana dün :D Eko ayarlarından demek ki. Formattan sonra yaptığım ayarları bulamadım 🤔 gelmesini bekliyorum artık. Hollanda'dan çıkmış görünüyor. Birkaç güne kargo takip güncellenir. Geldiğinde fikirlerimi paylaşmak için yazacağım.🫡

Ne alakasi var yahu. EQ ile tam performansin ne alakasi var? FPS oyunlari icin EQ kullanan adam muhtemelen ayak seslerini daha iyi duymak ve hangi yonden geldigini daha iyi anlamak istedigi icin kullaniyordur. Oynadigi oyuna bagli olarak bazi frekanslari arttirip azaltmasi nasil tam performans alamamasina sebep olabilir? Bu kulaklik konularinda surekli boyle garip ve yanlis tavsiyeler veriyorsun.

Ne alakasi var yahu. EQ ile tam performansin ne alakasi var? FPS oyunlari icin EQ kullanan adam muhtemelen ayak seslerini daha iyi duymak ve hangi yonden geldigini daha iyi anlamak istedigi icin kullaniyordur. Oynadigi oyuna bagli olarak bazi frekanslari arttirip azaltmasi nasıl tam performans alamamasina sebep olabilir? Bu kulaklık konularinda surekli boyle garip ve yanlış tavsiyeler veriyorsun.

Hayır yanlış biliyorsun sese çok takıntılı olduğum kadar, ses kasmaya çok daha takıntılıyım. Öyle bir şey olsa ben neden bu şekilde kullanayım kulaklığı, gayet en iyi şekilde duyuluyor her şey ama bahsettiğim şey her kulaklıkta olmayabiliyor. Sen mesela şu an hangi kulaklığı kullanıyorsun yazar mısın bana.

Neyi yanlis biliyorum tam olarak? Kasanin onune tak kulakligi diye tavsiye vereceksin muhtemelen.

Oynadigim oyun warzone, oyundaki ayak seslerinin ve daha ney duymak istedigim diger seslerinin hangi frekans araliklarinda oldugunu biliyorum. Kullandigim farkli kulakliklara gore peace apo uzerinden farkli custom eq hazirladim onlari kullaniyorum oyun ivin. Senden tavsiye almama gerek yok gayet memnunum kullandigim kulaklik ve ayarlardan yani.

Neyi yanlış biliyorum tam olarak? Kasanin onune tak kulakligi diye tavsiye vereceksin muhtemelen.

Oynadigim oyun Warzone, oyundaki ayak seslerinin ve daha ne duymak istedigim diger seslerinin hangi frekans araliklarinda oldugunu biliyorum. Kullandigim farkli kulakliklara gore peace apo uzerinden farkli Custom EQ hazirladim onlari kullanıyorum oyun ivin. Senden tavsiye almama gerek yok gayet memnunum kullandigim kulaklık ve ayarlardan yani.

Peki ya wz için loudness EQ kullanıyor musunuz?

Çok çok mantıksız bir yorum.

Her kulaklığın ses profili farklıdır. Her insanın işitmesi de farklıdır. İkisi de kulaklıktan alınan performansı doğrudan etkiler.

Örneğin tizleri kısık veren bir kulaklığı, tizleri kısmen duyan bir insan bir araya geldiğinde tizlere EQ ile yükseltme yapılmazsa kulaklığın tam performansı alınamaz.

Neyi yanlış biliyorum tam olarak? Kasanin onune tak kulakligi diye tavsiye vereceksin muhtemelen.

Oynadigim oyun Warzone, oyundaki ayak seslerinin ve daha ne duymak istedigim diger seslerinin hangi frekans araliklarinda oldugunu biliyorum. Kullandigim farkli kulakliklara gore peace apo uzerinden farkli Custom EQ hazirladim onlari kullanıyorum oyun ivin. Senden tavsiye almama gerek yok gayet memnunum kullandigim kulaklık ve ayarlardan yani.

Ne kadar EQ yaparsan yap ben kimseyi zorlamıyorum ama temiz bir şekilde rahat ses asla kasamazsın bende fxsound kullanıyordum. Nereden geleceği belli olsa da sesleri temiz değildi. Kulaklığın kendi sesi kadar iyi ses veremiyor yazılımlar, iyi ses kasmalar sana.

Çok çok mantıksız bir yorum.

Her kulaklığın ses profili farklıdır. Her insanın işitmesi de farklıdır. İkisi de kulaklıktan alınan performansı doğrudan etkiler.

Örneğin tizleri kısık veren bir kulaklığı, tizleri kısmen duyan bir insan bir araya geldiğinde tizlere EQ ile yükseltme yapılmazsa kulaklığın tam performansı alınamaz.

Ben yazdığım kişilerden olumlu sonuç aldım. Adamlar daha geri dönüş yapmadı sonraki günlerde, bu da demek oluyor ki memnunlar. Kim nasıl isterse öyle kullansın.

Yeni konular

Geri
Yukarı