Gaming laptop için pump out yapmayacak termal macun tavsiyesi

Yadof

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS TUF GAMING F15 Laptop:

Ekran Kartı - Nvidia GeForce GTX 1650 GDDR6 4GB 128 Bits

İşlemci - Intel Core i5 10300H 2.50GHz

Ana Kart - FX506LHB

RAM - (Bilinmeyen) 8GB DDR4 RAM

RAM 2 - Corsair 16GB DDR4 RAM

Depolama - Micron 2210 512GB M2 SSD

Depolama 2 - Samsung 980 1TB M2 SSD
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi Gaming laptop için pump out vb. yapmayacak termal macun arıyorum. Herhangi bir bütçe sınırım yok ancak çok da pahalı olmasın. Ne almalıyım, ne önerirsiniz?

Hocam bu termal ped mi, termal macun mu?

Faz değiştiren macun. Belirli sıcak altında katı durumda thermal pad olarak duruyor. 2 senedir kullanıyorum. Thermal Grizzly, Cooler Master, Arctic markalarının birçok ürünlerini kullandım ve bu forumda hemen hemen çoğu modeller ile kıyaslanma yapıldı. Laptopta sıvı metal harici tek çözüm bu macundur.

@JVCKBOYS anladım hocam değerlendireceğim. Çok teşekkürler.

Faz değiştiren macun. Belirli sıcak altında katı durumda thermal pad olarak duruyor. 2 senedir kullanıyorum. Thermal Grizzly, Cooler Master, Arctic markalarının birçok ürünlerini kullandım ve bu forumda hemen hemen çoğu modeller ile kıyaslanma yapıldı. Laptopta sıvı metal harici tek çözüm bu macundur.

Hocam şimdi hemen bir yüzeysel araştırdım. Fiyatı 2-3 yerde ortalama 1500TL. AliExpress'te 250TL ama AliExpress'e güvenemedim arada çok fiyat farkı olduğu için. Buna alternatif başka yok mudur hiç?

Son düzenleme:
Bizim biraz eksi bir laptop var. Oyun oynanmamasına rağmen fena ısınmaya başlamıştı. 6-7 yıl olmuştu galiba laptop alınalı ve hiç macun değişmemişti.

Tanıdığımız bir bilgisayarcıya macunu sürdürdük. Ama macunu ben seçtim, Vatan'dan almıştım. Neyse macun sürüldü ve eve gelince laptopu bir açtık eskisinden daha beter ısınıyor, ne oluyor falan derken kısa süre sonra düzeldi ve çok iyi soğudu. Sanırım yeni macun değişikliği olduğu için öyle ısındı bir an.

Kaç aydır kullanıyoruz ve bir sorun yok. Pump out yaptı mı dersen bir bilgim yok çünkü daha önce laptop açmadım bu yüzden kontrol etmedim. Ama soğutması iyi olduğuna göre belki yapmamıştır, emin değilim ama bilmiyorum.

Son düzenleme:
Bizim biraz eksi bir laptop var. Oyun oynanmamasına rağmen fena ısınmaya başlamıştı. 6-7 yıl olmuştu galiba laptop alınalı ve hiç macun değişmemişti.

Tanıdığımız bir bilgisayarcıya macunu sürdürdük. Ama macunu ben seçtim, Vatan'dan almıştım. Neyse macun sürüldü ve eve gelince laptopu bir açtık eskisinden daha beter ısınıyor, ne oluyor falan derken kısa süre sonra düzeldi ve çok iyi soğudu. Sanırım yeni macun değişikliği olduğu için öyle ısındı bir an.

Kaç aydır kullanıyoruz ve bir sorun yok. Pump out yaptı mı dersen bir bilgim yok çünkü daha önce laptop açmadım bu yüzden kontrol etmedim. Ama soğutması iyi olduğuna göre belki yapmamıştır, emin değilim ama bilmiyorum.

@JVCKBOYS hocamın ve sizin dediğiniz macunun kalitelerini ve farklarını güzel bir şekilde araştırmadan bilemem ancak fiyat olarak sizin dediğiniz @JVCKBOYS hocamın dediği macuna göre daha uygun. Araştırıp değerlendireceğim. Araştırmam sonucunda da sizin dediğiniz macun pump out yapıyor mu yapmıyor mu sorusunun cevabını size ileteceğim. Size de çok teşekkür ederim hocam.

@JVCKBOYS anladım hocam değerlendireceğim. Çok teşekkürler.

Hocam şimdi hemen bir yüzeysel araştırdım. Fiyatı 2-3 yerde ortalama 1500TL. AliExpress'te 250TL ama AliExpress'e güvenemedim arada çok fiyat farkı olduğu için. Buna alternatif başka yok mudur hiç?

Ben AliExpress'ten alıyorum. 19.81RON 6% OFF|Honeywell ptm7950 termal ped macun ptm 7950 faz deÄiÅim GPU CPU soÄutucu 80x80 soÄutma iletken silikon ped ÑеÑмопÑокла| | - AliExpress bu satıcıdan 2. ürünümü aldım ve ikisi de gerçek ürün geldi.

Benim dediğim macunu alırsanız ve alıp kullanıp sonra sonucu yazarsanız güzel olur bilgi için, forumdaki diğer üyeler de bilmiş olur. Laptopu açamam bu yüzden pump out konusu hakkında bir şey diyemiyorum. Ama iyi soğuttu ve kaç ay oldu yaptıralı.

Masaüstü bilgisayara macun seçsem ben yine bu ürünü alırdım sanırım.

Benim güvenemedim dediğim AliExpress linki buydu hocam. Güvenli olduğu hakkındaki bilgi için teşekkürler.

Benim dediğim macunu alırsanız ve alıp kullanıp sonra sonucu yazarsanız güzel olur bilgi için, forumdaki diğer üyeler de bilmiş olur. Laptopu açamam bu yüzden pump out konusu hakkında bir şey diyemiyorum. Ama iyi soğuttu ve kaç ay oldu yaptıralı.

Masaüstü bilgisayara macun seçsem ben yine bu ürünü alırdım sanırım.

Tamamdır hocam. Değerlendirme sonrası 2 macundan birini alıp fikirlerimi ve bilgileri buraya yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı