Çözüldü Garanti fatura kesim mi teslim tarihinden itibaren mi başlar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba yaklaşık 1 ay önce HP bilgisayar aldım 5 Aralık'ta müşteri hizmetlerini arayıp arızayı bildirip talep açtırdım. 6 Aralıkta da ekran sorunu nedeni ile arıza tespit için servis pointe teslim ettim. Cihazın ekranı arızalı olduğu değişmesi gerektiği yazısı ile geri geldi. Buna istinaden HP müşteri hizmetlerini aradım. Fakat ürünün faturası geçen ayın 4'ünde kesildiği için 1 ayı geçen ürünlerde sadece onarım hakkımın bulunduğunu bunun kurumsal fatura ile ilgisi olduğunu bireysel faturada 6 ay değişim iade hakkımın olduğunu söyledi. Fatura tipi ayıplı mal azami süresini etkiliyor mu hocam? @BilgisayarKurdu bunun dışında 1 aylık da olsa sürem ben önceki ayın 6'sında teslim aldığım için yine 1 ayı doldurmadan arıza bildirimi yapıp talep açtırdım dememe rağmen temsilci hala üste çıkmaya çalışıp fatura kesim tarihinden itibaren garanti başlar diyordu. İşin garibi ben arıza bildirimi yaptığım talep açtırdığım tarihte HP'nin kendi sitesinde seri numarası ile daha hala 1 yıl 12 ay 1 gün garantisi mevcut görünüyordu. Bu konu hakkında kim haklı arkadaşlar? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Yanlış bilgi
Fatura kesim tarihinden itibaren kesilir, en basit örnek ile göstereyim 11 Mayıs'ta sipariş verdiğim telefonu 12 Mayıs'ta teslim aldım garanti 11 Mayıs'ta başladı.

1702507687510.png

1702507728906.png

Son düzenleme:
Hocam fatura ile ibraz edebiliyoruz diye biliyorum ben atıyorum ozaman 1 haftada kargosu gelen vatandaş 1 hafta eksik garanti alır bu şekilde olmaz bence? @BilgisayarKurdu
Ticaret Bakanlığı'nın ilgili yazısı ve teslim aldığınız tarihle ilgili bir kanıtla birlikte başvurun hocam hiç olmadı yasal yollara başvurun hile hurdayla insanların hakkını gasp ediyorlar.

Çok büyük kanıt bırakmışsın ne etsek ki şimdi? Yanlış bilgi verme, teslimden itibaren başlar.

Aldığım tüm ürünlerde satın alım tarihinde başlamıştı hiç de bakmadım açıkçası, Amazon'da bu şekilde kesince yanılgıya düştüm sanırım. Hatamı düzelttiğiniz için teşekkürler, neyse ki ben bu fatura kesim konusunda garanti ile bir sıkıntı yaşamadım arkadaşta tüketici hakem heyetine başvurabilir.

Aldığım tüm ürünlerde satın alım tarihinde başlamıştı hiç de bakmadım açıkçası, Amazon'da bu şekilde kesince yanılgıya düştüm sanırım. Hatamı düzelttiğiniz için teşekkürler, neyse ki ben bu fatura kesim konusunda garanti ile bir sıkıntı yaşamadım arkadaşta tüketici hakem heyetine başvurabilir.
Allah lazım etmesin garantiyi ama bu şekilde oluyor. Hatta serviste geçen süreler bile garanti süresine ekleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı