Garanti İçin Yurtiçi Kargo Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Normalde firmaların anlaşmalı kargosu oluyor gidiş dönüş ücreti alınmıyor. Siz firmayla iletişime geçmediniz mi? Sizin için bir anlaşma numarası vermeleri gerekiyordu normalde.

Hocam aradım evet. Ücreti siz karşılayacaksınız dediler. Firmayı da kendim seçtim. Ama şu an gönderici ödemeli gözüküyor herhalde ödemeyeceğim.

Garanti kapsamında ürün yollarsanız, tüm masraf satıcıdadır. Onları şikayet edeceğinizi söylerek paranızı geri alabilirsiniz. Vermezlerse şikayette bulunun.

20TL için uğraşamam hocam baştan olurdu o iş. Aklıma gelmedi demek niye ben ödüyorum diye :( Zaten sorunlu bir model gönderdim. Yazılım yükledik dediler bakalım hayırlısı.

20TL için uğraşamam hocam baştan olurdu o iş. Aklıma gelmedi demek niye ben ödüyorum diye :( Zaten sorunlu bir model gönderdim. Yazılım yükledik dediler bakalım hayırlısı.
Mesele 20 TL değil. Sizin hakkınızı yemiş olmaları. Her firma üstteki arkadaşımın da dediği gibi bir tane kargo şirketiyle anlaşıyor ve ürünleri daha ucuza yolluyor. Onlardan para iadenizi isteyin. Aksi halde şikayette bulunacağınızı belirtin.

Mesele 20 TL değil. Sizin hakkınızı yemiş olmaları. Her firma üstteki arkadaşımın da dediği gibi bir tane kargo şirketiyle anlaşıyor ve ürünleri daha ucuza yolluyor. Onlardan para iadenizi isteyin. Aksi halde şikayette bulunacağınızı belirtin.

Ama ürünü oradan ben almadım. Arena bilgisayar kendileri. Gaminggenden hazır sistem aldım beni oraya yönlendirdiler onlarda öyle dedi işte. Toplu satıyorlar sanırım belki o yüzden anlaşması falan yoktur?

Ama ürünü oradan ben almadım. Arena bilgisayar kendileri. Gaminggenden hazır sistem aldım beni oraya yönlendirdiler onlarda öyle dedi işte. Toplu satıyorlar sanırım belki o yüzden anlaşması falan yoktur?
Hocam şöyle Arena Bilgisayar galiba ülkenin ithalatçı firması. Benim de güç kaynağımın garantisi onlarda. Ülkeye onlar ürün sokup, başka bilgisayar firmalarına satış yaptıklarına göre elbet vardır. Olmasa bile bu sizin sorununuz değil onların sorunudur. Hiçbir şirketin politikası, devletin kuralından üstün değildir.

Hocam şöyle arena bilgisayar galiba ülkenin ithalatçı firması. Benim de güç kaynağımın garantisi onlarda. Ülkeye onlar ürün sokup, başka bilgisayar firmalarına satış yaptıklarına göre elbet vardır. Olmasa bile bu sizin sorununuz değil onların sorunudur. Hiçbir şirketin politikası, devletin kuralından üstün değildir.

Arayıp şimdi şikayet falan dersem papaz oluruz? Bir daha garanti yollarsam kesin bir olumsuz bir şey yaparlar bence (Geç gönderme falan) :D

Arayıp şimdi şikayet falan dersem papaz oluruz? Bir daha garanti yollarsam kesin bir olumsuz bir şey yaparlar bence (Geç gönderme falan) :D
Yok hocam maksimum 21 günde göndermek zorundalar aksi halde para iadesi veya ürünün aynısını isteyebilirsiniz. Hadi onu da geçelim adam o kadar uzun süre aklında tutmaz. Günlük yüzlerce tamir edilmesi gereken ürün geliyodur.

Yeni konular

Geri
Yukarı