Gastronomi mi iletişim fakültesi mi?

Merhaba @mkataturk. Hacettepe Üniversitesi İletişim Bilimlerini tercih döneminde biraz araştırmıştım. Orayı terk eden biri bölümü sıkıcı bulup önermemişti, diğer kişi de Hacettepe Üniversitesi İletişim Bilimlerinde daha çok Gazetecilik öğretiliyor demişti. Sinema veya Grafik Tasarımına ilginiz varsa İletişim Bilimleri bölümünden pek hoşlanmayabilirsiniz. Kamu açısından bakarsak İletişim Bilimleri bölümünün Memur ve (Pedagojik Formasyon gereken) Gazetecilik Öğretmenliği olarak atamaları fena değil.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü hakkındaki bilgim daha az çünkü İstanbul'da birçok vakıf üniversitesinde tam burslu okunabiliyor ve taban sıralamaları değişiklik gösteriyor. Kamu açısından bakarsak Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünün (Pedagojik Formasyon gereken) Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmenliği olarak atamaları iyi görünüyor.
Hocam yani geleceğim için okuyacağım ondan dolayı sıkıcı olup olmaması önemli değil pek. İnternette adam akıllı bir bilgi bulamıyorum İletişim Bilimleri bölümü için.

Gastronomi için vakıf daha iyi diyorlar doğru mudur?
Diğer vakıf üniversitelerini bilmiyorum ama Avrasya Üniversitesini önermiyorum. Bazı zamanlar oluyor mutfakta temel malzeme bile olmuyor bizim getirmemiz gerekiyor, ana malzemeleri zaten okulum karşılamıyor onları da biz alıyoruz.

Diğer vakıf üniversitelerini bilmiyorum ama Avrasya Üniversitesi'ni önermiyorum. Bazı zamanlar oluyor mutfakta temel malzeme bile olmuyor bizim getirmemiz gerekiyor, ana malzemeleri zaten okulum karşılamıyor onları da biz alıyoruz.

O kötüymüş ya, ben de Nişantaşı Üniversitesi düşünüyorum.

İstanbulluyum İstanbul'da özel bir üniversitede gastronomi mi okumak daha mantıklı olur yoksa Hacettepe'de iletişim fakültesi okumak mı? Yorumlarınızı bekliyorum.

İletişim fakültesi bölümleri maalesef ülkemizde işsizliğin en fazla olduğu bölümlerin bulunduğu bir fakülte. Ben önermem açıkçası. Ancak gastronomi ilgisi olan birisi için güzel bir bölüm, yeteneğin de varsa özel sektörde iş imkanı oldukça iyi, ayrıca kamuda çalışmak istiyorsanız formasyon alıp yiyecek içecek hizmetleri öğretmeni olarak meslek liselerinde de öğretmenlik yapabilirsiniz. Ben bu soruya tartışmasız gastronomi diyorum, elbette ilginiz varsa.

İletişim fakültesi bölümleri maalesef ülkemizde işsizliğin en fazla olduğu bölümlerin bulunduğu bir fakülte. Ben önermem açıkçası. Ancak gastronomi ilgisi olan birisi için güzel bir bölüm, yeteneğin de varsa özel sektörde iş imkanı oldukça iyi, ayrıca kamuda çalışmak istiyorsanız formasyon alıp yiyecek içecek hizmetleri öğretmeni olarak meslek liselerinde de öğretmenlik yapabilirsiniz. Ben bu soruya tartışmasız gastronomi diyorum, elbette ilginiz varsa.

Evet çok doğru iletişim fakültesinde okuyup iyi bir yerde torpilin yoksa direkt A101e kasiyer olmak için okuyorsun.

Geri
Yukarı