Gelecek için hangi işe yatırım yapmalı?

shwif

Centipat
Daha fazla  
Özellikle Ekşi Sözlük gibi mecralarda bütün meslekleri kötüleme/küçümseme yazıları görüyorum. Biri, "tıp çok uzun sürüyor maaşına değmez okumayın" diyor, biri "yazılım mı kaldı ülkede aç kalmak istiyorsanız okuyun tabii" diyor. Kısacası hiçbir meslek beğenilmiyor. Bu yazıları yazanların bu bölümlere gitmediğine eminim.

Siz forum üyelerinden mümkünse bir bölüm tavsiyesi almak istiyorum (sayısal/ea). Öneriniz de maaşlar, iş imkanları gibi faktörleri de belirtirseniz mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikle Ekşi Sözlük gibi mecralarda bütün meslekleri kötüleme/küçümseme yazıları görüyorum. Biri, "tıp çok uzun sürüyor maaşına değmez okumayın" diyor, biri "yazılım mı kaldı ülkede aç kalmak istiyorsanız okuyun tabii" diyor. Kısacası hiçbir meslek beğenilmiyor. Bu yazıları yazanların bu bölümlere gitmediğine eminim.

Siz forum üyelerinden mümkünse bir bölüm tavsiyesi almak istiyorum (sayısal/ea). Öneriniz de maaşlar, iş imkanları gibi faktörleri de belirtirseniz mutlu olurum.
Açığa geç çalış.

Özellikle ekşi sözlük gibi mecralarda bütün meslekleri kötüleme/küçümseme yazıları görüyorum. Biri, "tıp çok uzun sürüyor maaşına değmez okumayın" diyor, biri "yazılım mı kaldı ülkede aç kalmak istiyorsanız okuyun tabii" diyor. Kısacası hiçbir meslek beğenilmiyor. Bu yazıları yazanların bu bölümlere gitmediğine eminim.

Siz forum üyelerinden mümkünse bir bölüm tavsiyesi almak istiyorum (sayısal/ea). öneriniz de maaşlar, iş imkanları gibi faktörleri de belirtirseniz mutlu olurum.

Yazılım okuyupta okumayı geç bilipte aç kalanı görmedim yazlımmı kaldı diyen zır cahildir.

Özellikle Ekşi Sözlük gibi mecralarda bütün meslekleri kötüleme/küçümseme yazıları görüyorum
Ekşi'ye ve Twitter'a bakma, her şeye laf atarlar fakat kendilerinde hiçbir icraat yoktur.

İş tavsiyesi yeteneğe, ders performansına, yaşadığı yere vs göre çok değişir/çok şekillenir. Sabit bir cevap verilemez. Kendinizi tanımlarsanız daha iyi bir tavsiyede bulunabilirim. Ha dersen ki genelleme yap her şartı göz ardı et, AI sektörü derim.

3 ay tatil 15 tatil resmi tatiller ara tatil hafta sonu tatil bol bu tatile göre çok fazla veriyorlar bile maaşda yeter herhalde (ekonomi düzelirse)

Ama işte hocam o meslek göründüğü gibi kolayda değil. Günde 8 saat derse gir yok nöbet tut öğrencilerle uğraş sus de boğazın patlasın... Daha çok sayabilirim. Ailem öğretmen olduğu için bunları söylüyorum.
Bunun okul başlamadan önce yıllık planı vs da var.

Ekşi'ye ve Twitter'a bakma, her şeye laf atarlar fakat kendilerinde hiçbir icraat yoktur.

İş tavsiyesi yeteneğe, ders performansına, yaşadığı yere vs göre çok değişir/çok şekillenir. Sabit bir cevap verilemez. Kendinizi tanımlarsanız daha iyi bir tavsiyede bulunabilirim. Ha dersen ki genelleme yap her şartı göz ardı et, AI sektörü derim.

Sanayi bölgesinde yaşıyorum. Sıralama olarak en iyi ihtimali düşünüyorum. Tersaneye yakınım. Bunları değerlendirmek isterim açıkçası.

Parasına göre meslek seçerseniz mutsuz olursunuz. Sevdiğiniz işi yapın para zaten gelir.
Refah seviyesi yüksek olan bir ülkede olsak kesinlikle böyle yapardım fakat hayatın gerçeklerini unutmamak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı