Gemi işletme için YTÜ'den sonra DEÜ tercih edilir mi?

Schiffsingenieur

Femtopat
Daha fazla  
Hocam öncelikle merhaba ve iyi sosyaller. Hazır sınav yaklaşmışken fikrinizi alayım dedim. Ort. Olarak TYT de 80 AYT de 60 net yapıyorum. Gemi işletme adına YTÜ yazmak istiyorum. Ailem başka idealin yani b planın olsun diyor. Sizce bu bölüm için DEÜ yazılır mı? Genel itibarıyla araştırdığımda çok yabancı öğrenci olduğunu, ekipman yetersizliği vb. olduğunu gördüm. Bu konuda siz ne dersiniz? Yoksa DEÜ yerine ikinci tercih olarak ktü mü yazılmalı? Ayrıca bilen arkadaşlar için bir soru daha: İnternette bu bölümden mezun olan birçok kişi çoğu üniversite de derslerin pek bir farkının olmadığını, bu bölümde dil ve yüksek ort. Ya bakıldığını söylediler. Sizin fikriniz nedir? Teşekkürler :)

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
@borisyeisar

Konuyu açtım ama yaptığım derin araştırma sonrası deü yös sınavlarında basit mat soruları sorulduğunu gördüm. Konularım bitti ama sınava kadar tekrar ve denemeler ile gideceğim. YTÜ tutmazsa okumayı ve hayalim olan denizciliği bırakıp bir köşede ölmeyi bekleyeceğim. Herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhaba @Schiffsingenieur. YTÜ Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği gelmezse Dokuz Eylül Üniversitesi (İngilizce) Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği yazılabilir, ve bunun yanı sıra Makine Mühendisliği bölümü de yazılabilir.

Geri
Yukarı