Genç yaşta savcı veya hakim olunur mu?

Antik Makine

Picopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İpad 4. nesil İphone 11 Excalibur 1650 12450H Anker Q10 Life
Bildiğiniz üzere savcılıkta 35 yaşını doldurmamış kişiler savcı olabiliyor.
Benim sorum 26,27 yaşında olup hukuk fakültesini bitirmiş savcılık hakimlik sınavından da olur puanı almış birsini bu kadar genç yaşta savcı veya hakim yaparlar mı? Sınavı geçsek bile genç olduğumuz için direkt eliyorlar mı? Ayrıca şunu da sormam istiyorum: Savcı mülakatını geçmem için kesinlikle torpil mi gerekli?
Herkese iyi sosyaller.

Sınavı geçtiğinde direkt bir yere atanıyorsun zaten.
Madem hiçbir bilgi sahibi değilsiniz neden yazıyorsunuz?
Bildiğiniz üzere savcılıkta 35 yaşını doldurmamış kişiler savcı olabiliyor.
Benim sorum 26,27 yaşında olup hukuk fakültesini bitirmiş savcılık hakimlik sınavından da olur puanı almış birsini bu kadar genç yaşta savcı veya hakim yaparlar mı? Sınavı geçsek bile genç olduğumuz için direkt eliyorlar mı? Ayrıca şunu da sormam istiyorum: Savcı mülakatını geçmem için kesinlikle torpil mi gerekli?
Herkese iyi sosyaller.
Sınavdan sonra aldığın puana göre elde ettiğin sıralama önemli. İlk 100'e girersen iyice bir araştırıp bakarlar. Bunun dışında genelde bu işler referansla dönüyor. Devlet kendisine hakim veya savcı alırken yabancı birilerini almaktansa tanıdığı insanların önerdiklerini alıyor. Bu durumda eğer ahlak sahibi insanlar tarafından karar alınıyorsa liyakat ve referans sahibi birini seçmeleri makul olur. Fakat maalesef torpil dönüyor. Bir kere girip iyi sıralama yapıp olamadıysanız daha denemeye hiç değmez. Yaş kriteri yok kısacası.

Geri
Yukarı