Ghosting yapan Samsung G3 monitör kullanılır mı?

Bütçe
4000₺

Batuyed

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7-4770 3.4ghz, Rx 480 4GB, 16GB Ram 1600mhz, 450W Psu.
Meslek
Öğrenci
Monitör
Samsung G3 LS24AG320NUXUF 1 Ms 165 Hz
Merhaba. Ben bu monitörü Samsung G3 LS24AG320nuxuf 1 ms 165 Hz ana monitörüm olarak kullanmak istiyorum, başka monitörüm yok.
Bu monitörün ghosting yaptığına dair bir sürü yazı gördüm. Arkadaşımda bu monitörün aynısının 144Hz'ı var onda fazla olmuyormuş. Zaten ghosting sorunu tepkime süresinin Hz'e yetişememesinden dolayı 165Hz'de daha fazla ghosting olacağını düşünüyorum. Bende buna çözüm olarak FPS'i 144'e sabitlesem ghosting azalır mı? AMD freeesync premium ve titreşimsiz özellik bir katkı sağlar mı? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba. Ben bu monitörü Samsung G3 LS24AG320nuxuf 1 ms 165 Hz ana monitörüm olarak kullanmak istiyorum, başka monitörüm yok.
Bu monitörün ghosting yaptığına dair bir sürü yazı gördüm. Arkadaşımda bu monitörün aynısının 144Hz'ı var onda fazla olmuyormuş. Zaten ghosting sorunu tepkime süresinin Hz'e yetişememesinden dolayı 165Hz'de daha fazla ghosting olacağını düşünüyorum. Bende buna çözüm olarak FPS'i 144'e sabitlesem ghosting azalır mı? AMD freeesync premium ve titreşimsiz özellik bir katkı sağlar mı? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.
Hocam bütçe buna çıkar mı?

Ben samsung taraftarıyım biraz. Evde 2 adet 15 yıllık monitörüm var, hala sapasağlam. Samsungdan başka monitör almak istemiyorum. Toplamda 2 adet farklı marka 4 adet samsung marka monitör kullandım 2 tanesi yeni samsung monitördü.

Ekrandaki pixellerin renk değiştirmesi yani açık renkten koyu renklere geçmesi uzun sürdüğü için ve tazeleme oranına yetişemediği için ghosting olur diye biliyorum. Parlaklığı ve siyah dengesini bir tık yükselterek deneyin. Ghosting oranını azaltmak için monitörümün FPS hazır ayarını seçiyorum. Parlaklık 100 Kontrast 60 Siyah Dengesi 60 oluyor otomatik. Bir de MPRT açıyorum ve Ghosting bayağı azalıyor. Tabii görüntü bozuluyor ama alışınca kullanılıyor ve ben pek de renklere takılmıyorum. Ama IPS panellerde ghosting bir tık daha az oluyor bahsettiğiniz monitör VA panel olması gerek. Düzeltme*: FPS ve Hz düşürmenizin ghostinge etkisi olmaz. Panel kalitesizliği yüzünden oluşuyor. MPRT modunu açmayı unutmayın sadece. MPRT özelliği Free-Sync ile uyumlu çalışmıyor çoğunluğu öyle yani.

Olayın kablo ile ilgisi yok. Monitörün paneli kalitesiz olduğu için renk değişimleri yavaş ve değişim sırasında kuyruk gibi iz varmış gibi görünüyor sorun bu.
Samsung g3 teki ghosting rahatsız eder mi? Ben hayatımda maximum 75hz monitör gördüm o da kendi monitörümdü. Sizin monitörünüz nedir? Ghosting var mı sizde de?

Bu ghosting rahatsız eder mi? Ben hayatımda maximum 75hz monitör gördüm o da kendi monitörümdü. Sizin monitörünüz nedir? Ghosting var mı sizde de?
Carper 23.8" 1ms 200Hz Curved Full HD VA "oyuncu monitörü" var bende. Ghosting çok fazla oluyor. Dediğim ayarlarda kullanıyorum. Ben ghostingden çok rahatsız olmasam da koyu sahnelerde çok göze batıyor. Sizi rahatsız edebilir dediğim ayarları kendi monitörünüzde arayın bulursanız açın. Parlaklığın ve siyah dengesinin yüksek olması gerekiyor ghostingi azaltmak için.
Hatta bazı markalar "Black Equalizer" adı altında bu ayarları yapıyorlar ve ghosting yine bir tık azalıyor. Ama cihazınızdaki MPRT ayarını mutlaka bulun.

Carper 23.8" 1ms 200Hz Curved Full HD VA "oyuncu monitörü" var bende. Ghosting çok fazla oluyor. Dediğim ayarlarda kullanıyorum. Ben ghostingden çok rahatsız olmasam da koyu sahnelerde çok göze batıyor. Sizi rahatsız edebilir dediğim ayarları kendi monitörünüzde arayın bulursanız açın. Parlaklığın ve siyah dengesinin yüksek olması gerekiyor ghostingi azaltmak için.
ben daha almadım şuan 15 yıllık samsung monitörü geçici kullanıyorum. Kısacası almamı önerir misiniz?

@ÖmerKu hocam geçen sene monitör konusunda çok yardımcı olmuşsunuz. burada da bana yardım edebilir misiniz?

Son düzenleme:
ben daha almadım şuan 15 yıllık samsung monitörü geçici kullanıyorum. Kısacası almamı önerir misiniz?

@ÖmerKu hocam geçen sene monitör konusunda çok yardımcı olmuşsunuz. burada da bana yardım edebilir misiniz?
Almadıysan alma, almışsan sana ayar önerebilirim.

Bu tarz modellere bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı