Ghosting yapan Samsung G3 monitör kullanılır mı?

Bütçe
4000₺
Bende buna çözüm olarak FPS'i 144'e sabitlesem ghosting azalır mı? AMD freeesync premium ve titreşimsiz özellik bir katkı sağlar mı? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Hayır ve hayır.
Ghosting panelin sunduğu tepkime ile alakalı ve hızdan dolayı değil yavaşlıktan dolayı oluyor. Hızdan dolayı olan overshoot yani tam tersi.
Ayrıca Samsung'un her monitörü alınmaz. Evde kullandığınız eski modeller. Samsung'dan daha iyi monitör ve panel üreticileri var. O algınızı yıkmanız gerekiyor.

Hayır ve hayır.
Ghosting panelin sunduğu tepkime ile alakalı ve hızdan dolayı değil yavaşlıktan dolayı oluyor. Hızdan dolayı olan overshoot yani tam tersi.
Ayrıca Samsung'un her monitörü alınmaz. Evde kullandığınız eski modeller. Samsung'dan daha iyi monitör ve panel üreticileri var. O algınızı yıkmanız gerekiyor.
O monitörde response time ayarı olması lazım, ms tablosunu iyileştiren. Tabii yine kötü orası ayrı ama iade süresi vs. geçtiyse o ayarı kullanması gerekiyor almamışsa zaten artık almaz. Panel anlamında aşırı yavaş bir monitör ama gözünün alışabileceği tek ayar bahsettğim yerde. O kadar yavaş ki önermiyorum ama G serisi gibi pivotu falan çok kullanışlıydı iade süresi geçmiş bir insanı korkutmak istemem. Minecraft gibi 1. şahıs bakış açısıyla oynanan oyunlarda korkutucu manzaralar var. Nereden bildiğimi sorgulamayın.

O monitörde response time ayarı olması lazım, ms tablosunu iyileştiren. Tabii yine kötü orası ayrı ama iade süresi geçtiyse o ayarı kullanması gerekiyor. Kötü bir monitör ama gözünün alışabileceği tek ayar orada.

OverDrive ayarı varsa konstratı/keskinliği arttırarak ghostingi azaltabilir. Bu çoğu monitörde bulunuyor zaten. Fakat monitörün yapısını değiştirmiyor.

OverDrive ayarı varsa konstratı/keskinliği arttırarak ghostingi azaltabilir. Bu çoğu monitörde bulunuyor zaten. Fakat monitörün yapısını değiştirmiyor.
Korkutucu bir response time değeri var ben yapısından bahsetmiyorum. Yorumumu düzenlemiştim, bir daha söylüyorum. İade süresi geçtiyse korkmasına gerek yok, ofis işlerinde, zaten oyunların çok fazla pahalandığı dönemde YouTube kullanır o bahsettiğim ayarlarla ilgili ama 1. şahıs kamera açısına sahip vb. oyunlarda korkutucu. Yine de bir söz vardır Azimli s*çan mermeri deler. İade gibi bir seçeneği yoksa takıldıkça monitörü kırası gelir, ben response time değerini değiştirip keyfine bakmasını öneririm yapacak bir şey yok aldıktan sonrası için ama almadıysa zaten alınmaz.
bunu nereden bildiğimi sorgulamayın
Açıkçası tek elde tutulabilir tarafı bana fiyatına oranla sağlamlığı geliyor.

Almadıysan alma, almışsan sana ayar önerebilirim.

Bu tarz modellere bakın.
Hocam benim eski monitörüm olan samsung essential s3'ü atmışsınız, size öncelikle yanıtınız için çokk teşekkür ediyorum. Ben tekrardan kırdığım monitörümü geri alacağım. Birşeyi çok merak ediyorum. Bu kırılan monitörüm 75hz, 165 hz olduğundan dolayı g3 daha iyi olmaz mı?

benimkisi 24 inç olanı sadece, linki ve modeli bu SAMSUNG S3 Essential 24" IPS Monitör 5ms 75Hz Monitör LS24C310EAUXUF

Son düzenleme:
Hocam benim eski monitörüm olan samsung essential s3'ü atmışsınız, size öncelikle yanıtınız için çokk teşekkür ediyorum. Ben tekrardan kırdığım monitörümü geri alacağım. Birşeyi çok merak ediyorum. Bu kırılan monitörüm 75hz, 165 hz olduğundan dolayı g3 daha iyi olmaz mı?

benimkisi 24 inç olanı sadece, linki ve modeli bu SAMSUNG S3 Essential 24" IPS Monitör 5ms 75Hz Monitör LS24C310EAUXUF
165 hz daha akıcı olacaktır elbette ama o hz değerini sana G3 öyle bir verecek ki sen tövbe edersin. 😀
Yine de 100 hz olanı almanızı öneririm MSI olanı.

165 Hz daha akıcı olacaktır elbette ama o Hz değerini sana G3 öyle bir verecek ki sen tövbe edersin. 😀
Yine de 100 Hz olanı almanızı öneririm MSI olanı.

Bütçem el vermez MSI'a. Ama bir ihtimal şunu alabilirim düşük te olsa. Bu monitör nasıl? ASUS VY249HGE 23.8 inç 144Hz 1ms Full HD FreeSync IPS Gaming Monitör

Bütçem el vermez MSI'a. Ama bir ihtimal şunu alabilirim düşük te olsa. Bu monitör nasıl? ASUS VY249HGE 23.8 inç 144Hz 1ms Full HD FreeSync IPS Gaming Monitör

Almazdım.
Üstüne 200TL daha koyar en azından IGZO IPS panel olup + hoparlörü olan + DP portu olan modelini alırdım.
Sizin baktığınız da bunlar yok. Ha hoparlör ve DP portu önem arz etmiyorsa alabilirsiniz.

Geri
Yukarı