Gigabyte B450 Aorus Pro Secure Boot hatası

İşletim sistemi
Windows 11

ofarukkurt

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
Sapphire Pulse RX580 8 GB
Anakart
Gigabyte B450 Aorus Pro
İşlemci
AMD Ryzen 3700X
Öncelikle herkese merhaba. Bildiğiniz üzere oyunları oynamak için artık Secure Boot özelliğini aktif etmemiz isteniyor. Gigabyte marka anakartlarda bu büyük bir problem. Secure Boot açtığım an bilgisayarım açılmıyor. Daha önce böyle bir problem yaşadığım için BIOS'u yeniden yazdırarak işi çözmüştüm. (yanlış anlaşılmasın bilgisayarın açılma sorununu) bugün yine Secure Boot özelliğini aktif ettim ve yine aynı sorunla karşı karşıya kaldım. Yine bilgisayarım açılmadı. Tam bilgisayarımı yine teknik servise götürürken internette @Recep Baltaş a ait bir video gördüm. Video da farklı grafik kartı takarak bilgisayarın açılabildiğinden bahsediyordu. 1050 Ti Ekran kartı takıp denedim ve evet bilgisayarım açıldı. BIOS'tan Secure Boot özelliğini de aktif ettim ve çalışıyordu. Ancak kendi ekran kartım olan RX 580'i taktığımda bilgisayarım yine siyah ekran oluyor ve görüntü gelmiyor. Ne zaman ki Secure Boot'u kapatıyorum o zaman RX 580'i takınca görüntü geliyor. @Recep Baltaş çözümün UEFI'li bir ekran kartı takmak olduğunu söylüyor ama benim kullandığım RX 580 ekran kartı da UEFI'li. Secure Boot açınca çalışmıyor. Bu sorunu çözebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı