Gigabyte B450M S2H anakartta Secure Boot açtıktan sonra görüntü gelmiyor

Ömer016

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm gençler. Geçen gün Gigabyte B450M S2H anakartını aldım ve Windows 11 kurdum. Valorant oynayacaktım ki Secure Boot falan fistan hatası verdi. Bende BIOS'tan Secure Boot'u açmaya çalıştım ama açtığım gibi kasa kapandı ve her açmaya çalıştığımda görüntü alamadım. BIOS pilidir CMOS'tur falan hepsini yaptım ama bir tepki yok mouse ışığı yanıyor ama klavye ısığı yanmıyor ekranda görüntü yok sizce ne yapmalıyım farklı bir ekran kartı takarsam düzelir mi?

Anakartımın garantisi geçen hafta bitti lanet olsun BIOS yazdırma dediğiniz normal bir bilgisayarcı da atılabilir mi?
Garantinizi kaç yıllık biliyorsunuz? 2 yıl diye biliyorsanız yanlış, 3 yıl oluyor garanti. Garanti belgenizi kontrol edin.

Normal bilgisayarcı yapabilir mi bilmiyorum. İşinin ehli biriyse yapabilir sanırım.

Garantinizi kaç yıllık biliyorsunuz? 2 yıl diye biliyorsanız yanlış, 3 yıl oluyor garanti. Garanti belgenizi kontrol edin.

Normal bilgisayarcı yapabilir mi bilmiyorum. İşinin ehli biriyse yapabilir sanırım.

Teknik servisi aradım yarım saat önce ve 8 gün önce bittiğini söyledi :( dün teker teker bilgisayarcıları aradım ve bana BIOS çipinin sökülüp tekrar BIOS atılması gerekiyor dedi.

Şu anki ekran kartınız nedir?

ASUS ROG STRIX 1050 Ti.

Anakartı servise vermenize gerek yok, güncel bir ekran kartı bulup sisteminize takın, sistem açılacaktır, Secure Boot'u kapatın, sonra kendi kartınızdan görüntü alırsınız.
1050 Ti ile sercure boot u kullanmanız için ekran kartının VBIOS'unu güncellemeniz lazım.

Arkadaşımın sisteminde de aynı şekilde 1050 Ti var çözülebilir mi peki.

Geri
Yukarı