Gigabyte B650M DS3H vs Gigabyte B650M Gaming X AX

Eagle_Paw

Hectopat
Yer
İstanbul
AM5 sistem toplayacağım ve şu iki anakarttan birini alacağım.

Fiyatı fazla olanı alırsam sadece Wi-Fi özelliği için alacağım ve fazladan 900 TL gibi bir fiyat binecek. Buna değer mi yoksa ucuz olanı alıp Wi-Fi adaptör mü alayım?

Piyasadaki Wi-Fi adaptörlerin hangisi kalitelidir?

Son düzenleme:

Fiyatı fazla olanı alırsam sadece Wi-Fi özelliği için alacağım ve fazladan 900 TL gibi bir fiyat binecek. Buna değer mi yoksa ucuz olanı alıp Wi-Fi adaptör mü alayım?

Hocam imzanızda gördüğüm kadarıyla DS3H olan modeli tercih etmişsiniz. Ben de almayı düşünüyorum da memnun musunuz? Tavsiye eder misiniz?
Teşekkürler

Şu an için sorun çıkarmadı. Memnunum alınabilir. Wi-Fi işini de adaptörle hallettim.

Teşekkürler hocam, peki Görev Yöneticisi'nden baktığınızda BIOS süreniz kaç sn yazıyor? Ben de sizin gibi o 2 Gigabyte anakart ile MSI Pro B650p Wi-Fi arasında kaldım. Hangisini seçsem karar veremedim. MSI BIOS geç boot sorunu varmış diye çok yerde okudum

Teşekkürler hocam, peki Görev Yöneticisi'nden baktığınızda BIOS süreniz kaç sn yazıyor? Ben de sizin gibi o 2 Gigabyte anakart ile MSI Pro B650p Wi-Fi arasında kaldım. Hangisini seçsem karar veremedim. MSI BIOS geç boot sorunu varmış diye çok yerde okudum
34.8 saniye yazıyor. Kurulan SSD'yle de alakalı olabilir BIOS süresi. Benim SSD çok iyi bir model değil.

SSD modeliniz nedir hocam imzanıda yazmıyor? Bir de normal kullanımda veya oyunların yükleniş süresinde de hissediliyor mu bu fark

Bu model. Fiyatının böyle olduğuna bakmayın muhtemelen stoğu azaldığı için böyle fahiş bir fiyat çekmişler.

Bilgisayarın hızında ve oyunların yükleme sürelerinde sorun yok.

TP-Link veya Asus marka Wifi 6 + BT 5 sağlayabilen PCI arayüzlü bir adaptör alsanız zaten en az 800-900 lira ödeyeceksiniz. Onun altındaki ürünler tam manasıyla iş görmez, USB girişli olanlar zaten tırt. Bence Gaming X daha avantajlı bu durumda. Harici olacağına dahili olsun, sürücü ıvır zıvır uğraşılmaz. Gaming X modelin bir de kendi üzerinde aydınlatma artısı var, ayıp olmasın diye eklemişler herhalde bilemiyorum.

Geri
Yukarı