Çözüldü Gigabyte B650M S2H BIOS güncellemesi sonrası geç açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MertUncas

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben ilk anakartı aldığımda F24A güncellemiştim BIOS'u fakat geç açılıyor PC. 1 TB kixoia Exceria Pro M.2 SSD var. 2x16 GB 6000MHz RAM var. İşlemciyi Ryzen 7 7800x3D aldım. 3 Mayıs'ta teslim edilecek. Uzun lafın kısası BIOS acaba F24A güncelli olduğu için mi geç açılıyor? Beta sürümden F23 sürümüne güncellesem bir problem olur mu?

Çözüm
BIOS'ta Boot kısmında Fast Boot seçeneği olması lazım oradan Fast veya Ultra Fast seçip deneyebilir misiniz.

Sorun sadece BIOS'ta olmayabilir, ben de henüz yeni bir sisteme geçtim ve eski sistemim görece donanım bazında şimdi ki sistemime göre düşük kalsa da daha stabildi, Windows biraz hantal bariz problemleri var.
Windows 11 güncellemiştim DDR4 kullanırken hocam DDR5'de Windows 11 pek verimli değil gibi galiba.
Dediğini yapacağım haber veririm. Güncel Bilgi : Dediğini yaptım ama bir fark anlayamadım geri kapattım hızlı açıldı :D @Abstrack99
BIOS'ta Boot kısmında Fast Boot seçeneği olması lazım oradan Fast veya Ultra Fast seçip deneyebilir misiniz.

Sorun sadece BIOS'ta olmayabilir, ben de henüz yeni bir sisteme geçtim ve eski sistemim görece donanım bazında şimdi ki sistemime göre düşük kalsa da daha stabildi, Windows biraz hantal bariz problemleri var.

Windows 11 güncellemiştim DDR4 kullanırken hocam DDR5'de Windows 11 pek verimli değil gibi galiba.
Dediğini yapacağım haber veririm. Güncel Bilgi : Dediğini yaptım ama bir fark anlayamadım geri kapattım hızlı açıldı :D @Abstrack99

Son düzenleme:
Çözüm

Ben eski sistemimde 10'dan 11'e geçtim ama memnun kalmadım, şimdi ki sistemim 10 şuan için bir problemim yok tabii bu hafta içerisinde Windows kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir mavi ekran hatası dışında. Kapanışta pek olmayabilir ama açılışta etkili olması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı