Gigabyte H610M-H anakarta 2. SSD takma

Bu M.2 SSD sürümü Gen4x4, senin anakartının M.2 soket sürümü Gen3x4, yani vaad edilen hızları tam alamazsın, en fazla 4000 mb/s alabilirsin sanırım. Ama herhangi bir sorun olmaz, güzel SSD, dediğin şekilde kullanabilirsin, dediğimin haricinde bir sorun falan olmaz.
Hocam SSD ve adaptör bugün elime ulaştı, yeni ssd'yi normal slota taktım, eski ssdmi adaptörle takıyorum ancak bilgisayarda gözükmüyor, neden olabilir?

Taktiktan sonra böyle gözüküyor, ekran kartı fanını etkiler mi? Adaptör harici kablo takmam gerekiyor mu?

Dosya Ekleri

• 20240404_200817.jpg
    20240404_200817.jpg
    307,1 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Hocam SSD ve adaptör bugün elime ulaştı, yeni ssd'yi normal slota taktım, eski ssdmi adaptörle takıyorum ancak bilgisayarda gözükmüyor, neden olabilir?

Taktiktan sonra böyle gözüküyor, ekran kartı fanını etkiler mi? Adaptör harici kablo takmam gerekiyor mu?
BIOS'u kurcalar mısınız biraz, bi ayar olması lazım, ben de tam bilmiyorum ama kuzenime de aldırmıştım, onda da aynı bu problemi yaşamıştık, nerden bulmuştum çözümü hatırlamıyorum ama bir ayar vardı BIOS'ta, bu arada BIOS'unuz güncel mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı