Gigabyte RTX 4060 EAGLE alınır mı?

Yaklaşık 1 haftadır. Hepsiburada'da indirimde iken aldım kullanıyorum. Açıkçası Gigabyte'a soğuktum alırken. MSI Gaming X bakıyordum çok gereksiz pahalı idi. Ama beni iyi anlamda şaşırttı. Boost hızı 2505 MHz gösteriyor. Oyunlarda 2760 MHz'e kadar çıkıyor. Uzun süreli Full yükte oyun oynadım(4 saat kesintisiz RDR2, Battlefield V Ultra ayarlar). Maksimum 65 dereceyi geçmedi. Genelde 60-62 derece arası çalıştı fan hızı yüzde 55 falandı. Fan sesi bence bir tık fazla ama bence yarı fan hızında kartın 65 derece düzeyini geçmemesi önemli. Kullanıcı olarak yorumlarım bunlar.

16GB olsaydı tereddütsüz alınır derdim ama günümüzde 8GB artık yeterli gelmemeye başladığı için önermiyorum. Ayrıca bu kartın 16GB versiyonu piyasaya çıktı diye biliyorum.

16 GB olsaydı tereddütsüz alınır derdim ama günümüzde 8 GB artık yeterli gelmemeye başladığı için önermiyorum. Ayrıca bu kartın 16 GB versiyonu piyasaya çıktı diye biliyorum.

Hocam 8 GB VRAM tabii ki de düşündürücü. Fakat bu kart hedef kitlesi 1080p oyunlar. 2K veya 4K çözünürlüklere zaten VRAM facia boyutta hiç girmemek gerek. Şu an Full ayarlarda 1080p çözünürlükte spesifik birkaç oyun hariç 8 GB VRAM kullanan oyun göremedim. Bana göre de en az 12 GB VRAM ile üretilmeli idi. Ayrıca bahsettiğiniz 16 GB VRAM modelli 4060 kartı resmi sitesinden göremedim. Sanırım Ti modelinden bahsediyorsunuz.
Nvidia Resmi Web Sitesinden RTX 4060-4060TI Özellikleri

Hocam 8 GB VRAM tabii ki de düşündürücü. Fakat bu kart hedef kitlesi 1080p oyunlar. 2K veya 4K çözünürlüklere zaten VRAM facia boyutta hiç girmemek gerek. Şu an Full ayarlarda 1080p çözünürlükte spesifik birkaç oyun hariç 8 GB VRAM kullanan oyun göremedim. Bana göre de en az 12 GB VRAM ile üretilmeli idi. Ayrıca bahsettiğiniz 16 GB VRAM modelli 4060 kartı resmi sitesinden göremedim. Sanırım Ti modelinden bahsediyorsunuz.
Nvidia Resmi Web Sitesinden RTX 4060-4060TI Özellikleri

12 veya 16 diye hatırlıyorum. 1-2 yıl içinde o birkaç oyun, olacak 10-15 oyun. Bu yüzden almışken en az 12GB almak gerekir. Tabi bu benim görüşüm.

Geri
Yukarı