Çözüldü Giriş pini nasıl değiştirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Çıkan ekranda "Tamam" seçeneğine bastığınızda ne oluyor? Ayrıca cihazı siz teslim aldığınızda Windows etkinleştirilmiş miydi?
Evet teslim aldığımda etkinleştirilmişti. Sorunu da çözdüm, okulumun bana verdiği Microsoft hesabımla giriş yaptım. Microsoft Authenticator denilen uygulamayla giriş yapmak yerine telefon numaram ile doğrulama yapıp tekrardan giriş yaptım. Sorunum bu şekilde çözülmüş oldu. Artık PIN'imi değiştirebiliyorum.
Ayalar > Hesaplar > Oturum açma seçenekleri kısmında "PIN (Windows Hello)" seçeneği var. Oradan değiştirebilirsiniz.

Windows aramasına "parola" yazın, seçenekler arasında "parolanızı değiştirin" diye bir şey çıkacak ona basın ayarlar menüsünden, "PIN (Windows hello)" tuşuna basın. Orada "PIN'inizi değiştirin" diye seçenek çıkacak.

Ayarlar kısmından hesaplara gir oradan da oturum açma seçeneklerine tıkla eğer pın kullanıyorsan "hello pın"na tıklayıp değiştir diyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şifreyi soruyor isen kolay yol.
1. denetim masamıza girelim.
2.kullanıcı hesapları.
3.kulanıcı hesapları oradan sonra bir yerden değişyo.

Sonra? Çünkü PIN'imi değiştir ibaresi yok, PIN'imi unuttum ibaresi var.
Bende değiştirme seçeneği bulunmakta. Aynı sayfada olduğunuzdan emin misiniz?
1714942876157.png

Evet. Siz de Windows 11 kullanmaktasınız değil mi?
Evet, Windows 11 kullanıyorum. Sizin PIN'de farklı bir problem var gibi. Görseldeki yazıya tıkladığınızda ne oluyor?
1714943270336.png

Geri
Yukarı