Rehber Glocalzone nasıl kullanılır?

ADumbledore

Kilopat
Yer
Hogwarts
Daha fazla  
Bu glocalzone ile ilgili daha 2 gün önce forumda bir başlık açmıştım cevap alamayıp üzerine de birçok kişinin aklında soru işaretleri kaldığını görünce araştırdım ve edindiğim bilgileri de sizinle paylaşmaya karar verdim. Öncelikle bu uygulamayı kendim tamamen uygun fiyata PS5 dijital versiyonu getirmek için araştırmaya başladım, 2 günlük yoğun araştırmam sonucu bilgilerimin yeterli olduğunu düşünüyorum. Önce size glocalzone nedir ne işe yarar kısaca söyleyeyim.

Glocalzone nedir? Nasıl kullanılır? (Örnek aldığımız ürün PS5 dijital versiyon)
Glocalzone seyahat eden insanların para kazanmasını ve ülkesinde satılmayan ürünleri o ülkede insanlara ulaştırmak için yapılmış bir uygulama. Uygulamayı indirip "Alışveriş'e Başla" diyorsunuz ve istediğiniz ürünü aratıyorsunuz, size en uygun satılan fiyatını sunuyor ve sizi o ülkeden sizin ülkenize kısa sürede seyahat edecek insanlarla eşleştiriyor. PS5 dijital versiyonu için 250TL seyahat eden kişi ve 200 civarı da uygulama para alıyor(Getiren pazarlık aşamasına fiyatı artırabilir). Gelelim işin güven kısımlarına.

Glocalzone güvenli midir?
Bu konuyu çok dikkatli incelememiz gerekiyor ben de araştırmamın çok fazla bir zamanını bu konu üzerine yaptım. Öncelikle şunu söyleyeyim siz ödeme yaptığınızda paranız günümüzde herhangi bir köklü e-ticaret sitesi gibi Glocalzone'a gidiyor seyahat edip size ürününü getirecek kişiye değil. Bir de sizi ürünü getirecek kişi istediğiniz ürünü size kendi parasıyla alıp getiriyor. Ve siz ürünü aldıktan sonra uygulama üzerinden onay vermeniz gerekmekte. Kullanıp başarılı sonuç alan sadece 2 arkadaşım var, onlarca kişinin deneyimlerini okudum ama tanıdığım sadece 2 kişi. 2 arkadaşım da bana ürün getirenlerin yanında ayrılmadan uygulamadan onay vermesini istediğini söyledi, duruma bakınca mantıklı çünkü seyahat eden kişi kendi parasıyla alıyor onayı hemen istemesi çok mantıklı. Ama bunun tersi de var 2 arkadaşım da getiren ile buluşmuş fakat sitedeki SSS bölümünde "getirenle ister buluş istersen kargoyla teslim al kargoyu aldıktan sonra 5 iş günü içerisinde siparişini onaylamalısın yoksa ödeme getirenin bakiyesine iletilir" yazmakta. Buradan da anlıyoruz ki benim arkadaşlarımı darlayan insanlar biraz evhamlıymış...

Gelelim sonuca şahsen sitedeki güvenlikle ilgili açıklamaları SSS sayfasını ben yeterli bulmadım çünkü tüm getiren isteyen arasındaki güveni sağladığını oturtsak bile kafaya şu takılıyor "peki ben size nasıl güveneceğim?" Ama yine de sipariş vereceğim çünkü dediğim gibi site yeterli olmasa da arkadaşlarıma güvenim tam. Umarım açıklayıcı bir rehber olmuştur iyi günler dilerim...

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-23 at 11.21.25 AM.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-23 at 11.21.25 AM.jpeg
    49,1 KB · Görüntüleme: 638
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    34 KB · Görüntüleme: 538
Ah ben yurtdışındayken bilecektim ki bunu:) Komisyondan parayı vururdum valla:)
Rehberime eklememişim ama bulabildiğim en eski Glocalzone yazıları 2017 tarihinde hatta orada da "keşke Türkiye'de de kullanıma açılsa" gibi cümleler vardı. Anladığım kadarıyla yeni ama başarılı bir girişim.
Güzel olmuş. Elinize, gözlerinize sağlık.

Profesör Dumbledore efendim!
Çok teşekkürler efendimm 🙏🙏🙏

Kutusunu açıp getiriyorlarsa biraz sıkıntı aslında. Ürünün ne geçirdiğini bilemiyoruz. Bozuk çıksa zaten geçmiş olsun.

Arkadaşlarıma (Canon eos rp) (secret hitler adında bir kutu oyunu) kutusu açılmadan gelmiş. Ama tabii biraz gümrük memurlarına da bağlı bazen sıkıntı çıkarıp açtırabiliyorlar artık şans...

Ben de araştırıyorum merak içerisindeyim. Eğer olumlu dönüş alırsanız beni de bilgilendirebilir misiniz? Ben de açıkçası yurt dışından ürün getirtmeyi planlamaktayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu glocalzone ile ilgili daha 2 gün önce forumda bir başlık açmıştım cevap alamayıp üzerine de birçok kişinin aklında soru işaretleri kaldığını görünce araştırdım ve edindiğim bilgileri de sizinle paylaşmaya karar verdim. Öncelikle bu uygulamayı kendim tamamen uygun fiyata PS5 dijital versiyonu getirmek için araştırmaya başladım, 2 günlük yoğun araştırmam sonucu bilgilerimin yeterli olduğunu düşünüyorum. Önce size glocalzone nedir ne işe yarar kısaca söyleyeyim.

Glocalzone nedir? Nasıl kullanılır? (Örnek aldığımız ürün PS5 dijital versiyon)
Glocalzone seyahat eden insanların para kazanmasını ve ülkesinde satılmayan ürünleri o ülkede insanlara ulaştırmak için yapılmış bir uygulama. Uygulamayı indirip "Alışveriş'e Başla" diyorsunuz ve istediğiniz ürünü aratıyorsunuz, size en uygun satılan fiyatını sunuyor ve sizi o ülkeden sizin ülkenize kısa sürede seyahat edecek insanlarla eşleştiriyor. PS5 dijital versiyonu için 250TL seyahat eden kişi ve 200 civarı da uygulama para alıyor(Getiren pazarlık aşamasına fiyatı artırabilir). Gelelim işin güven kısımlarına.

Glocalzone güvenli midir?
Bu konuyu çok dikkatli incelememiz gerekiyor ben de araştırmamın çok fazla bir zamanını bu konu üzerine yaptım. Öncelikle şunu söyleyeyim siz ödeme yaptığınızda paranız günümüzde herhangi bir köklü e-ticaret sitesi gibi Glocalzone'a gidiyor seyahat edip size ürününü getirecek kişiye değil. Bir de sizi ürünü getirecek kişi istediğiniz ürünü size kendi parasıyla alıp getiriyor. Ve siz ürünü aldıktan sonra uygulama üzerinden onay vermeniz gerekmekte. Kullanıp başarılı sonuç alan sadece 2 arkadaşım var, onlarca kişinin deneyimlerini okudum ama tanıdığım sadece 2 kişi. 2 arkadaşım da bana ürün getirenlerin yanında ayrılmadan uygulamadan onay vermesini istediğini söyledi, duruma bakınca mantıklı çünkü seyahat eden kişi kendi parasıyla alıyor onayı hemen istemesi çok mantıklı. Ama bunun tersi de var 2 arkadaşım da getiren ile buluşmuş fakat sitedeki SSS bölümünde "getirenle ister buluş istersen kargoyla teslim al kargoyu aldıktan sonra 5 iş günü içerisinde siparişini onaylamalısın yoksa ödeme getirenin bakiyesine iletilir" yazmakta. Buradan da anlıyoruz ki benim arkadaşlarımı darlayan insanlar biraz evhamlıymış...

Gelelim sonuca şahsen sitedeki güvenlikle ilgili açıklamaları SSS sayfasını ben yeterli bulmadım çünkü tüm getiren isteyen arasındaki güveni sağladığını oturtsak bile kafaya şu takılıyor "peki ben size nasıl güveneceğim?" Ama yine de sipariş vereceğim çünkü dediğim gibi site yeterli olmasa da arkadaşlarıma güvenim tam. Umarım açıklayıcı bir rehber olmuştur iyi günler dilerim...

Peki sipariş ettiğin PS5 geldi mi sorun çıktı mı?

glocalzone nedir? Nasıl kullanılır? (örnek aldığımız ürün PS5 dijital versiyon)
Glocalzone seyahat eden insanların para kazanmasını ve ülkesinde satılmayan ürünleri o ülkede insanlara ulaştırmak için yapılmış bir uygulama. Uygulamayı indirip "alışveriş'e başla" diyorsunuz ve istediğiniz ürünü aratıyorsunuz, size en uygun satılan fiyatını sunuyor ve sizi o ülkeden sizin ülkenize kısa sürede seyahat edecek insanlarla eşleştiriyor. PS5 dijital versiyonu için 250TL seyahat eden kişi ve 200 civarı da uygulama para alıyor(getiren pazarlık aşamasına fiyatı artırabilir). Gelelim işin güven kısımlarına.

glocalzone güvenli midir?
Bu konuyu çok dikkatli incelememiz gerekiyor ben de araştırmamın çok fazla bir zamanını bu konu üzerine yaptım. Öncelikle şunu söyleyeyim siz ödeme yaptığınızda paranız günümüzde herhangi bir köklü e-ticaret sitesi gibi glocalzone'a gidiyor seyahat edip size ürününü getirecek kişiye değil. Bir de sizi ürünü getirecek kişi istediğiniz ürünü size kendi parasıyla alıp getiriyor. Ve siz ürünü aldıktan sonra uygulama üzerinden onay vermeniz gerekmekte. Kullanıp başarılı sonuç alan sadece 2 arkadaşım var, onlarca kişinin deneyimlerini okudum ama tanıdığım sadece 2 kişi. 2 arkadaşım da bana ürün getirenlerin yanında ayrılmadan uygulamadan onay vermesini istediğini söyledi, duruma bakınca mantıklı çünkü seyahat eden kişi kendi parasıyla alıyor onayı hemen istemesi çok mantıklı. Ama bunun tersi de var 2 arkadaşım da getiren ile buluşmuş fakat sitedeki sss bölümünde "getirenle ister buluş istersen kargoyla teslim al kargoyu aldıktan sonra 5 iş günü içerisinde siparişini onaylamalısın yoksa ödeme getirenin bakiyesine iletilir" yazmakta. Buradan da anlıyoruz ki benim arkadaşlarımı darlayan insanlar biraz evhamlıymış...

Gelelim sonuca şahsen sitedeki güvenlikle ilgili açıklamaları sss sayfasını ben yeterli bulmadım çünkü tüm getiren isteyen arasındaki güveni sağladığını oturtsak bile kafaya şu takılıyor "peki ben size nasıl güveneceğim?" ama yine de sipariş vereceğim çünkü dediğim gibi site yeterli olmasa da arkadaşlarıma güvenim tam. Umarım açıklayıcı bir rehber olmuştur iyi günler dilerim...

Siparişte bir sıkıntı çıktı mı hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı