Görev çubuğu / ağ ve ses simgesi üzerindeki uygulama kısayolları nasıl kaldırılır?

Midnight19035

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
işletim sistemi : windows 11 pro
anakart : gigabyte b365m ds3h (Lga 1151)
işlemci : intel 9th gen core i5-9400F (Lga 1151)
ekran kartı : msi nvidia geforce gtx 1650 super ventus xs oc edition (4 gb + 128bit + gddr6 + DirectX12)
ram : kingston technology 2x16=32 gb
hard disk : 500 gb kingston + 250 gb sandisk= 750 gb SSD
monitör : philips 243v7qdsb/00 (1920x1080 / 60+15=75Hz)
mobil: LG K40s
Meslek
Çalışmıyor
Resimdeki uygulamaları oradan nasıl kaldırabilirim?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    24 KB · Görüntüleme: 29
Sağ tıklayın düzenle deyin.
Ardından çarpı işareti ile kaldırabilir, fare ile yerlerini değiştirebilirsiniz.

Bunu zaten biliyordum hatta daha önceden bu şekilde düzenleme yapıyordum ancak artık söz konusu alanda sağ tık işlevsel değil; Windows'taki bazı diğer ayarlarda bozulmuş ve kullanılamaz durumda. Sanırım genel bir sorun var, cevabınız için teşekkürler.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp alt kısımda paylaştığım komutları sırasıyla girdikten sonra işlemlerin bitmesini bekleyin. Tüm komutların işlemleri bitince sisteminizi yeniden başlatınız.

Ardından bize geri dönüş sağlayınız.

Kod:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp alt kısımda paylaştığım komutları sırasıyla girdikten sonra işlemlerin bitmesini bekleyin. Tüm komutların işlemleri bitince sisteminizi yeniden başlatınız.

Ardından bize geri dönüş sağlayınız.

Kod:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Maalesef işe yaramadı, PC'mi 2,5 ay kadar kullanmamıştım ve benden başka açanda olmadı. Cuma günü ilk defa açtığımda sistemin yavaşladığını ve bazı özelliklerin kullanışsıza döndüğünü fark ettim. Daha dün tüm önce donanımsal olarak kasayı açıp içini temizledikten sonra yazılımsal olarak Windows sürücüsünü temizleyerek format attım ve işlemin tamamlanması 4 saat kadar sürdü. Buna rağmen temiz kurulum sonrası sistemdeki bazı özellikler halen pasif durumda; en basitinden örnek vermem gerekirse herhangi bir klasörü yeniden boyutlandırdığım zaman kapatıp yeniden açtığımda eski çerçeve haliyle açılıyor. PC bilgim çok fazla değil ancak aklıma gelen tek sorun, işlemci termal macununun kendi kendine kuruması olabilir mi oldu?

Maalesef işe yaramadı, PC'mi 2,5 ay kadar kullanmamıştım ve benden başka açanda olmadı. Cuma günü ilk defa açtığımda sistemin yavaşladığını ve bazı özelliklerin kullanışsıza döndüğünü fark ettim. Daha dün tüm önce donanımsal olarak kasayı açıp içini temizledikten sonra yazılımsal olarak Windows sürücüsünü temizleyerek format attım ve işlemin tamamlanması 4 saat kadar sürdü. Buna rağmen temiz kurulum sonrası sistemdeki bazı özellikler halen pasif durumda; en basitinden örnek vermem gerekirse herhangi bir klasörü yeniden boyutlandırdığım zaman kapatıp yeniden açtığımda eski çerçeve haliyle açılıyor. PC bilgim çok fazla değil ancak aklıma gelen tek sorun, işlemci termal macununun kendi kendine kuruması olabilir mi oldu?

Güncelleme ile gizleme özelliği kaldırıldı (Bende aşırı sinir bozucu buldum gizleyebiliyorduk ne güzel) artık 2 sayfa şeklinde gözüküyor beğenmediğini altta ki 2. sayfaya taşımaktan başka seçeneğiniz yok.

Bu özellik 24H2 ile gelecekti geliştirici sürümündesiniz muhtemelen ya da 24H2 RTM sürümüne geçtiniz.

Resimdeki uygulamaları oradan nasıl kaldırabilirim?

Gitmişler bir de bizim kullanamadığımız Canlı alt yazı özelliğini Kontrol paneline eklemişler.

Bunu zaten biliyordum hatta daha önceden bu şekilde düzenleme yapıyordum ancak artık söz konusu alanda sağ tık işlevsel değil; Windows'taki bazı diğer ayarlarda bozulmuş ve kullanılamaz durumda. Sanırım genel bir sorun var, cevabınız için teşekkürler.

Hocam, 24H2 ile onları kaldırma kaldırıldı.

Cevaplar için teşekkürler, evet 24H2 kullanıcısıyım. Peki klasörleri istediğiniz gibi boyutlandırabiliyor musunuz? Bende klasörü kapatıp açınca eski yani orijinal pencere boyutuna geri dönüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı