Görseldeki kablolar nereye takılmalı?

Eymen Kenar

Picopat
Daha fazla  
1.fotoda bu kabloları nereye takmam gerekiyor şu soldaki fanla alakalı galiba ama diğerlerini bilmiyorum birbirine bitişikler.
2. ve 3. fotoda ki şeyler ne oluyor.

20240514_104854.jpg

20240514_104942.jpg

20240514_104952.jpg

İlk görseldekiler fanların ışıklarıyla alakalı diye düşünüyorum, ikinci audio, üçüncü ekran kartının vida zamazingosu

2. fotoğraftaki kabloyu (ana karttın köşesindedir büyük ihtimalle) panel yazan kısımda speaker yazan yere takacaksın.

Üzerinde spekar yazan haparlör. Bios uyarı/hata seslerini oradan duyabilirsiniz.
Çok eski sistemlerde (ses kartı olmayan) sesler ondan da çıkabiliyordu.

Anakart kitapçığında nereye takılacağını gösteriyor.

Metal parçayı anakartın kart takılan bölümünde (ekran kartı vb..) boşluk olan alan varsa, kötü görünmemesi için takabilirsiniz. En üstteki kabloyu anlayamadım.

1715674308426.png

Vdg ARGB kablosudur.2. olan anlayacağınız üzere speaker, 3. ise PCI lock ekran kartı anakarta takılmadan önce çıkarılması gereken bir kilittir ekran kartı takıldıktan sonra ekran kartının kasadaki port çıkışlarının olduğu yerde bir boşluk göreceksiz oraya takılacaktır.

Vdg ARGB kablosudur.2. olan anlayacağınız üzere speaker, 3. ise PCI lock ekran kartı anakarta takılmadan önce çıkarılması gereken bir kilittir ekran kartı takıldıktan sonra ekran kartının kasadaki port çıkışlarının olduğu yerde bir boşluk göreceksiz oraya takılacaktır.
Benim anakartımdaki argb soketi 4 pin ama bu vdg kablosu 3 pin

1. Görsel:
Soldaki fanın dönmesini sağlayan güç girişi, ortadaki fanın rgbsini ayarlayabilmek için ARGB girişi, sağdaki nedir bilmiyorum. Hepsi anakarta takılır. Anakartınızın kullanma kılavuzunu kontrol edin.

2. Görsel:
Buzzer, arıza vs olduğunda bip kodları ile arıza testip yapabilmenizi sağlıyor. Anakartın alt kısmında açma kapama düğmesinin bağlandığı yere yakın bir yere bağlanır. Anakartınızın kullanma kılavuzunu kontrol edin.

3. Görsel:
Slot cover, kasanın arkasına takılır. Ekran kartı varsa o yüzden sökülmüştür.

1. Fotodaki kablo ne işe yarıyor takmam gerekiyor mu? Bir de 2. Fotodaki kabloda işlemci güç kablosuyla birleşik onu biyere takamam gerekiyor mu? bilgisayar şuan böyle çalışıyor. birde kasanın kumandası da var ama çalışmıyor sorun ne olabilir?
20240514_165527.jpg
20240514_165641.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı