Sayısal Görseldeki matematik problemi nasıl çözülür?

ahmettt077

Decapat
Arkadaşım bana böyle bir soru gönderdi, bunu nasıl çözebilirim?

1715368440835.png

Hocam kunduz diye bir App var telefonda. Ortalama 10 dakikada cevabı video anlatımlı şekilde veriyorlar. Burada beklemektense orada çözüm aramanı öneririm.

Baya saçmaymış soru, katsayılarını hatırladığını söylüyor polinomun tamamını yazıyor. Bu arada polinomun kökü yok. Şıkları deneyince zaten olmadığını görürsünüz. Ayrıca kocaman arka kapıdan girdiğini yazıyor niye bir daha sormuş ki altta?
Çözerseniz çözümünü buraya yazın lütfen, merak ettim.

Baya saçmaymış soru, katsayılarını hatırladığını söylüyor polinomun tamamını yazıyor. Bu arada polinomun kökü yok. Şıkları deneyince zaten olmadığını görürsünüz. Ayrıca kocaman arka kapıdan girdiğini yazıyor niye bir daha sormuş ki altta?
Çözerseniz çözümünü buraya yazın lütfen, merak ettim.
Umarım birisi çözebilir çünkü ben de merak ediyorum.

Soru ne istediğini kendisi de bilmiyor. Polinomun tek kökü var o da negatif ve tam sayı değil. Tepe noktaları da tam sayı değil. Verilen başka bir bilgi de yok. Ayrıca soruda arkadan girdiğini açıkça söylemiş. Neden şıklarda soruyor?

Soru ne istediğini kendisi de bilmiyor. Polinomun tek kökü var o da negatif ve tam sayı değil. Tepe noktaları da tam sayı değil. Verilen başka bir bilgi de yok. Ayrıca soruda arkadan girdiğini açıkça söylemiş. Neden şıklarda soruyor?
Zaten soruda arka kapıdan girdiği yazmıyor mu? Sanırım şaşırtmak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı