Çözüldü Görseldeki örümceğin türü ne?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
1628168333732.png

Odamda bununla birlikte yaşıyorum. Bu örümceğin türü ne? Yapay zekaya sahip Google'a sordum, bilemedi.

Çözüm
Serbest ama yuvasında duruyor. Asıl korkulması gereken hayvanlar istilacı karınca ve sinekler. Örümcekler sakin sakin yuvasında duruyor, onları sevin.
Normalde katılırdım ama buna pek katılmıyorum... Odanızda bulunan tür "Yalancı karadul" false blackwidowolarak geçiyor. Kendisi ülkemizde bulunan en zehirli 3. örümcek türüdür. Neyse ki yalancı bir karadula denk gelmişsiniz bu demek oluyor ki çok daha zararsız, siz ona zarar vermediğiniz sürece saldırmayacaktır. Ama yanlışlıkla zarar verirseniz ve size zehri enjekte ederse hastahaneye görünmek şart.
Kiler örümceği olma ihtimalide var, net fotoğraf atarsanız net cevap alırsınız.
Serbest ama yuvasında duruyor. Asıl korkulması gereken hayvanlar istilacı karınca ve sinekler. Örümcekler sakin sakin yuvasında duruyor, onları sevin.
Yuvasında duruyor derken? Yumurta bırakmış olma ihtimali var mı? Nasıl bir yuva fotoğraf atabilir misiniz? Kokon ise yavrular çıkmadan imha etmenizi öneririm.
Normalde katılırdım ama buna pek katılmıyorum... Odanızda bulunan tür "Yalancı karadul" false blackwidowolarak geçiyor. Kendisi ülkemizde bulunan en zehirli 3. örümcek türüdür. Neyse ki yalancı bir karadula denk gelmişsiniz bu demek oluyor ki çok daha zararsız, siz ona zarar vermediğiniz sürece saldırmayacaktır. Ama yanlışlıkla zarar verirseniz ve size zehri enjekte ederse hastahaneye görünmek şart.
Kiler örümceği olma ihtimalide var, net fotoğraf atarsanız net cevap alırsınız.

Yuvasında duruyor derken? Yumurta bırakmış olma ihtimali var mı? Nasıl bir yuva fotoğraf atabilir misiniz? Kokon ise yavrular çıkmadan imha etmenizi öneririm.
Öyle bir şey yaşanmadı ama yuvaya yakın bir noktada minik minik örümceklere denk geldim. Ayrıca bir ara örümceğin yanına başka bir örümcek geldi. Sonra gitti. Diğerinden daha farklıydı. Dişi ve erkek farklı mı oluyor yoksa başka bir durum mu? @ÇokoMelih, istersen sen cevaplayabilirsin.

Öyle bir şey yaşanmadı ama yuvaya yakın bir noktada minik minik örümceklere denk geldim. Ayrıca bir ara örümceğin yanına başka bir örümcek geldi. Sonra gitti. Diğerinden daha farklıydı. Dişi ve erkek farklı mı oluyor yoksa başka bir durum mu? @ÇokoMelih, istersen sen cevaplayabilirsin.
Dişi ve erkek de fark olabilir tabi ki, dişiler genel de daha büyük olur. Bazı dişiyle dişi veya erkekle erkek örümceklerin rengi de farklı olabilir. Gen'le alakalı. @ÇokoMelih

Steatodalarda dişi ve erkek dış görüntüden ayırt edilebilir oluyor, senin fotoğrafını attığın ise bir dişi.

Örneğin: Erkek Steatoda Grossa - Dişi Steatoda Grossa
Steatoda.grossa.jpg Kaldari_Steatoda_grossa_female_01.jpg

Kendisi bir örümcek değil örümceğimsi türü (Solifugae) halk arasındaki adı ise sarıkızdır. Zehirsiz ve insanlar için zararsız bir örümceğimsi türü.
Aynı zamanda Solifugae'nin Metasolpuga picta gibi karizmatik türleride vardır.

Metasolpuga picta:
Metasolpuga_picta00.jpg
Sarıkız değil de sarı ömer denmişti bize. Netten aldım fotoğrafı yanlış almış olabilirim.

Kafasını kaldırıp bakıştığımız, bakışmanın ardından üzerime atlayan pörtlek gözlü örümceklerle tanıştıktan sonra bu dediğine inanmam.
Atladıysa bir sebebi vardır. Hiç bir örümcek bir insanı yiyecek av olarak görmez.
Sarıkız değil de sarı ömer denmişti bize. Netten aldım fotoğrafı yanlış almış olabilirim.
Halk arasında birden fazla isim kullanılıyor örneğin bu örümceğe yurt dışında halk arasında "camel spider" deniliyor.

Steatodalarda dişi ve erkek dış görüntüden ayırt edilebilir oluyor, senin fotoğrafını attığın ise bir dişi.

Örneğin: Erkek Steatoda Grossa - Dişi Steatoda Grossa
Eki Görüntüle 1224285 Eki Görüntüle 1224287
Aynen, buna çok benziyordu. Demek ki erkek ve dişi birbirine yaklaşmış. Peki bunlar uzak mı yaşıyor? Çünkü dişi var erkek ortalıkta yok. Yani o gitti.

Detaylı anlatmak gerekirse erkek dişiye yaklaşınca dişi saldıracak gibi erkeğe geliyordu, sonrasında ise erkek ortalıktan kayboldu.

Aynen, buna çok benziyordu. Demek ki erkek ve dişi birbirine yaklaşmış. Peki bunlar uzak mı yaşıyor? Çünkü dişi var erkek ortalıkta yok. Yani o gitti.

Detaylı anlatmak gerekirse erkek dişiye yaklaşınca dişi saldıracak gibi erkeğe geliyordu, sonrasında ise erkek ortalıktan kayboldu.
Genel de çiftleşirken dişi birazcık sert davranabilir. Çiftleştikten sonra doğa da genel de erkek örümcekler dişiler tarafından yenir.

Geri
Yukarı