Çözüldü Görseldeki saatin markası nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Harun Çalık

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Görseldeki saatin markasını bilen var mıdır çok araştırdım, Google'da olsun başka yerlerde olsun fakat hiçbir şekilde saatin aynısını bulamadım.

6d8c720c9f3134ca81cb4bc749ec20c5.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok teşekkür ederim saat hakkındaki bilgileriniz için :)

Diğer sorumu tam göremediniz sanırsam cümle karışıklığı oldu biraz resimden dolayı.

Markasını sorduğum resimdeki saatin longines olduğundan %100 emin misini? Aynı kadranı başka bir marka kullanma ihtimali var mıdır?

Tasarımlar markaların kimlikleridir, eskiden otomatik saat markaları az olduğu için aklımdaki markaları elemek kolay oluyor.

Tahminim longines yönünde, başka bir marka olması biraz zor.

Resimdeki saat 35 ya da 40 yaşında.
Eski saatler hakkında yeterli bilgi sahibi değilseniz satın almayın. Bakımı ve saatin kendisi pahalıdır.
2.el güzel saatler buluyorum almayı planlıyorum dediğiniz gibi fazla yeterli bilgiye sahip değilim fakat bu tip saatlerin dış görünüşleri aşırı hoşuma gidiyor. Şimdi ki yeni yapılan saatler tasarım açısından aşırı kötü.

2.el güzel saatler buluyorum almayı planlıyorum dediğiniz gibi fazla yeterli bilgiye sahip değilim fakat bu tip saatlerin dış görünüşleri aşırı hoşuma gidiyor. Şimdi ki yeni yapılan saatler tasarım açısından aşırı kötü.

Saat bakım tamir ve restorasyon hakkında bilgi isterseniz yardımcı olurum. Ama bu saatlerin kendisi ve arkasındaki masrafları iPhone 15 fiyatlarına denk gelebilir.

Lüks saatler hakkında aklınıza takılan seylerde beni etiketlemekten çekinmeyin.

Longines lüks saatlerin giriş kapısıdır ve en ucuzlarındandır. Swatch grubuna aittir.

Saat bakım tamir ve restorasyon hakkında bilgi isterseniz yardımcı olurum. Ama bu saatlerin kendisi ve arkasındaki masrafları iPhone 15 fiyatlarına denk gelebilir.

Lüks saatler hakkında aklınıza takılan seylerde beni etiketlemekten çekinmeyin.

Longines lüks saatlerin giriş kapısıdır ve en ucuzlarındandır. Swatch grubuna aittir.
Çok teşekkür ederim. Aklıma takılan ilk soruyu sorayım ozaman 🙂 örnek veriyorum ki bu saati buldum aldım veya herhangi bir Longines saatini kurdum kullandım varsayıyorum camı kırıldı. İlla ki orjinal cam mı taktırmam gerek veya diyelim ki derisi yırtıldı farklı bir deri bulup taktırsam aynı boyutta olmaz mı?

Çok teşekkür ederim. Aklıma takılan ilk soruyu sorayım ozaman 🙂 örnek veriyorum ki bu saati buldum aldım veya herhangi bir Longines saatini kurdum kullandım varsayıyorum camı kırıldı. İlla ki orjinal cam mı taktırmam gerek veya diyelim ki derisi yırtıldı farklı bir deri bulup taktırsam aynı boyutta olmaz mı?
Orijinal camları mikadır ve mikanın içinde mikroskop ya da lup ile bakıldığı zaman longines logosu belirir, sahte mika kullanılması değerini düşürür.

Deri kordon kısmında longines bayisinden kasa çapına göre hala kordonları bulunmakta ama siz kendinize özel kordon alabilir ya da nato kordon ile kullanabilirsiniz.

Saatin yere düşmesi demek balansın kırılması demektir ve tahminen şuan için 15k gibi fiyatı var. Bakımları ortalama bir dükkanda 5k ya da işin ehli yerde 10k gibi civarlara gelir, bakımlar aksar ise saatte sapmalar olur.

Orijinal camları mikadır ve mikanın içinde mikroskop ya da lup ile bakıldığı zaman longines logosu belirir, sahte mika kullanılması değerini düşürür.

Deri kordon kısmında longines bayisinden kasa çapına göre hala kordonları bulunmakta ama siz kendinize özel kordon alabilir ya da NATO kordon ile kullanabilirsiniz.

Saatin yere düşmesi demek balansın kırılması demektir ve tahminen şu an için 15k gibi fiyatı var. Bakımları ortalama bir dükkanda 5K ya da işin ehli yerde 10k gibi civarlara gelir, bakımlar aksar ise saatte sapmalar olur.

Alsam da sonrasında satacağımı düşünmüyorum zaten orijinal mika cam veya sahte mika cam olması beni fazla ilgilendirmiyor. Görsel olarak hoş dursun yeter benim için. 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı