Gopro Hero 11 Black ısınıyor

ceran58

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

27.04.2023 tarihinde teslim aldığım, Amazon.com.tr adresinden satın almış olduğum gopro Hero 11 Black ürünüm ile bugün akşam(04.05.2023) deneme amaçlı video kaydı başlattım.

Ortam ısısı: 26-27 santigrat derece.
SD kart: SanDisk Extreme Pro 128 GB
Batarya: Enduro(siyah-beyaz) orijinal kutudan çıkan batarya.
  1. Test 5.3K60FPS, high bitrate, ön ekran kapalı, arka ekran açık ayarlarında başlattığım kayıt, 20dk sonra aşırı ısınmadan dolayı durdu ve cihaz kapandı. Cihazın özellikle alt kısmı, elle tutması zor bir çay bardağı kadar sıcaktı. Batarya ve SD kart çok ısınmıştı.
  2. Test 4K60FPS, high bitrate, ön ekran kapalı, arka ekran açık ayarında başlattığım kayıt, 22dk sonra aşırı ısınmadan dolayı durdu ve cihaz kapandı. Cihazın özellikle alt kısmı yine çok ısınmıştı. Batarya ve SD kart çok ısınmıştı.
  3. Test 4K60FPS, high bitrate, ön ekran kapalı, arka ekran kapalı ayarında başlattığım kayıt, 28, 5dk sonra aşırı ısınmadan dolayı durdu ve cihaz kapandı. Cihazın özellikle alt kısmı yine çok ısınmıştı. Batarya ve SD kart çok ısınmıştı. İçerik üreticilerinin saatlerce video çektiklerini düşününce bu durumun normal olmadığını, cihazın arızalı olduğunu düşünüyorum. Daha önce eylül-Ekim 2022 tarihlerinde amazon.com.tr adresinden 4 defa gopro Hero 8 Black ürünü satın aldım ve ürünlerin hepsi arızalıydı.

Hepsini iade ettim. Aylarca mağdur edildim, sonunda pes ettim, para iademi aldım gopro sevdasından vazgeçtim. aylar sonra daha üst model olan Hero 11 Black ürününü aldım yine amazon.com.tr üzerinden, şimdi de yukarıda yazdığım sorunla karşılaştım. Amazon.com.tr yine arızalı ürün satmış yüksek ihtimal, böylesine üstün bir cihaz bu kadar kısa sürelerde çalışması normal olamaz. Bu konuda tecrübelerinize dayalı önerilerinizi rica ediyorum.

Ürün tahmin ettiğim gibi arızalı mı? Yoksa bilmediğim farklı bir durum mu var? Ürünü iade etmeli miyim?

Son düzenleme:
Micro SD kartlar o tarz yüksek seviye çekimlerde zorlanıp çok fazla ısı yayıyor olabilir. Belki farklı SD kart ile denenebilir.
Yeni iki tane test yaptım.

1. Test: 4K30Fps, Hypersmooth kapalı, arka ve ön ekranlar kapalı, ortam sıcaklığı 24-25 santigrat derece, Sd kart 170mb/s okuma, 90mb/s yazma.
Sonuç: 1 saat 38 dk çekim yaptı. Şarjı bittiği için kapandı ve cihaz sıcaktı.

2. Test: 4K30Fps, Hypersmooth kapalı, arka ve ön ekran kapalı, ortam sıcaklığı 25-26 santigrat derece, Sd kart 170mb/s okuma, 90mb/s yazma.
Sonuç: 1 saat 15 dk çekim yaptı. Yüksek ısıdan dolayı kendisini kapattı. Pil şarjı %18.

Yeni Sd kart satın aldım okuma yazma hızı daha yüksek o gelince bir deneme daha yapacağım. Ben hala sorunun sd karttan mı cihazdan mı olduğu kanısına varamıyorum. Çünkü daha önce bu tarz ekipmanlar ile ilgili tecrübem yok. Şuan bu testleri yaptığım sd kartın özelliklerini aşağıya yazıyorum. Bu ısınmaya sd kart mı yoksa cihazın kendisi mi sebep olur sizin tecrübelerinize göre yorumlarınız benim için daha değerli olacaktır.

Sandisk Extreme Pro 128Gb, 170Mb/s read, 90Mb/s write, V30, A2, UHS-1, SD XC 1, U3.

Yeni iki tane test yaptım.

1. test: 4K30FPS, hypersmooth kapalı, arka ve ön ekranlar kapalı, ortam sıcaklığı 24-25 santigrat derece, SD kart 170mb/s okuma, 90mb/s yazma.
sonuç: 1 saat 38 dk çekim yaptı. Şarjı bittiği için kapandı ve cihaz sıcaktı.

2. test: 4K30FPS, hypersmooth kapalı, arka ve ön ekran kapalı, ortam sıcaklığı 25-26 santigrat derece, SD kart 170mb/s okuma, 90mb/s yazma.
sonuç: 1 saat 15 dk çekim yaptı. Yüksek ısıdan dolayı kendisini kapattı. Pil şarjı %18.

Yeni SD kart satın aldım okuma yazma hızı daha yüksek o gelince bir deneme daha yapacağım. Ben hala sorunun SD karttan mı cihazdan mı olduğu kanısına varamıyorum. Çünkü daha önce bu tarz ekipmanlar ile ilgili tecrübem yok. Şu an bu testleri yaptığım SD kartın özelliklerini aşağıya yazıyorum. Bu ısınmaya SD kart mı yoksa cihazın kendisi mi sebep olur sizin tecrübelerinize göre yorumlarınız benim için daha değerli olacaktır.

SanDisk Extreme Pro 128 GB, 170Mb/s read, 90Mb/s write, V30, a2, uhs-1, SD XC 1, u3.

Farklı model seçilebilir. Bir de bu cihazlar dış mekan cihazları ev için çok uygun değil.

Ceran58 merhaba GO Pro 11 ile alakalı ısınma probleminizi nasıl çözdünüz acaba? Aynı sorunu şu an bende yaşıyorum ve yardıma ihtiyacım var.

Geri
Yukarı