Gskill 4 GB 1600 MHZ RAM ile Kingston 4 GB 1600 MHZ RAM uyumlulukta sorun çıkarır mı?

Resilence

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, elimde Gskill 4 Gb 1600 Mhz hızında ram vardı. Bunu bugün vatandan Kingston 4 Gb Hyperx 1600 Mhz ram alarak 8 gb yaptım. Şu an sorun gözükmüyor gibi fakat yine de sormak istiyorum. Bu RAM'ler ileride bir sorun çıkartır mı uyumsuzluk gibi yoksa başta nasılsa öyle gider mi? Son olarak RAM'lerin tüm özellikleri aynı sadece kingston olan 1.6 V yazıyor, Gskill olan 1.5 V. Bu bir sorun oluşturur mu? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım RAM'i dual channel kullanmak için aynı RAM'den bir tane daha gerekiyor. Muhtemelen sorun ondan kaynaklı olabilir. Benden daha bilgili arkadaşlarda yorum yazacaktır birazdan.

Recep abi Ram'lerin tüm değerlerinin, marka ve modelinin aynı olması gerekiyor demişti.

Öncelikli slotlar hangileri bilmiyorum ama önce ikisini de mavi slotlara takın. Olursa sorun yok. Olmazsa ikisini de siyah slotlara takın. Olmazsa RAM'ler uyumsuz demektir. Voltaj değerlerinin aynı olması her zaman daha iyidir, uyumlulukla bir ilgisi var mı bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı