GT 640 sistemde Valorant düşük ayarlarda darboğaz

İşletim sistemi
Windows 10

Kuzey28

Centipat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
GT640
Anakart
H61m-k
İşlemci
g2030
İşlemci kullanımım 100 iken ekran kartı 40 oluyor düşük ayarlarda, sonra da FPS düşmesi yaşıyorum. Sistemim de kötü fakat son gelen güncellemeden sonra rahat oynayamamaya başladım. Darboğaz olmaması için grafik ayarları nasıl olmalı?

@GFYT ayarım 16:9 monitörümün en üst çözünürlüğü zaten 4 ay sonra yeni PC alacağım ben 4 aylık bir çözüm arıyorum bir de en düşükte ayarlarım.

@GFYT ayarım 16:9 monitörümün en üst çözünürlüğü zaten 4 ay sonra yeni PC alacağım ben 4 aylık bir çözüm arıyorum bir de en düşükte ayarlarım.

En düşükte oldugu icin tüm yük CPU'ya biniyor, %100 kullanması normal. Sistemin yetersiz.

@GFYT ama bu güncellemeden sonra oldu yine kullanımı aynıydı da en azından FPS düşmesi yemiyordum.

Dostum her güncellemede oyuna yeni bir seyler ekleniyor, cıkartılıyor. Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak, cozunurlugu bir tık dusur düzelebilir drop sorunun. 4 ay icin de RAM al demek istemiyorum, yazık olur parana.

En iyi çözüm 200-300 liraya 1155 soket i5 işlemci almak olacaktır. En azından bi 100-150 liraya 3. nesil i3 te bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı