Çözüldü GT 740M sistemde Stardew Valley SMAPI modu kurunca FPS 25'e düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hüso_66

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarıma format atmıştım ondan önce oyunda herhangi bir kasma vb olmuyordu lakin formattan sonra SMAPI kurdum ve oyun yağmurlu havalarda ve belli başlı bölgelerde 30 hata 25 FPS'e kadar düşüyor ve fare imleci ağırlaşıyor. Acaba sorun modlarda mı diye bütün modları çıkardım sadece SMAPI kaldı ve sorunu anladım ki sorun modlarda değil SMAPI de oyundan SMAPI'yi kaldırınca oyun kasmıyor ama sadece düz modsuz SMAPI kursa kasıyor. Sebebi nedir bunun?

Ekran kartı: GT 740M.
İşelmci: i5 4200M.
RAM: 8 GB DDR3.

Çözüm
O zaman bilmiyorum. >﹏<

Şu an fark ettim expanded kurunca kasması daha da artıyor çözümün var mı ve 2-3 grafik modu kullanıyorum belki çözümün işe yarayabilir söyler misin?

Tamam sorunu çözdüm çözümü ise NVIDIA genel ayarlarını optimum güçten yüksek performansa çekmek kaliteyi ise kaliteden yüksek performansa seçmek ondan sonra Windows 10 arama çubuğuna grafik ayarları yazın ve açın oradan Stardew Valley'in kurulu olduğu yere gidin ve orijinal dosyası ile API dosyasını sıarayla seçin sonra ise seçtiğiniz simgelere dokunun orada seçenekler kısmı çıkacak oradan ekran kartınızı seçin nomalde stok olarak işlmeci seçili en son bunlara yaptığınızda oyunda hiçbir kasma ve donma yok.
O zaman bilmiyorum. >﹏<

Şu an fark ettim expanded kurunca kasması daha da artıyor çözümün var mı ve 2-3 grafik modu kullanıyorum belki çözümün işe yarayabilir söyler misin?

Tamam sorunu çözdüm çözümü ise NVIDIA genel ayarlarını optimum güçten yüksek performansa çekmek kaliteyi ise kaliteden yüksek performansa seçmek ondan sonra Windows 10 arama çubuğuna grafik ayarları yazın ve açın oradan Stardew Valley'in kurulu olduğu yere gidin ve orijinal dosyası ile API dosyasını sıarayla seçin sonra ise seçtiğiniz simgelere dokunun orada seçenekler kısmı çıkacak oradan ekran kartınızı seçin nomalde stok olarak işlmeci seçili en son bunlara yaptığınızda oyunda hiçbir kasma ve donma yok.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı